Archívny Chlapec & Dobropić, Tu v dome
koncert
piatok 6. 5. 2016, 20.00

Archívny Chlapec & DobropićArchívny Chlapec je Richard Vávra. Spieva po slovensky, sám si píše texty aj skladá hudbu. Pesničku sa snaží osekať na úplnú dreň, a preto ju zbavuje akýchkoľvek prebytočností.

Jeho debutový album Zvery (Slnko records, 2015) stihol od vydania pozbierať viacero pozitívnych ohlasov, vrátane nominácie na objav roka v rámci Radio_Head Awards.

Aj keď zväčša vystupuje len s gitarou, na aktuálnom turné „Blíži sa jar“ mu robí spoločnosť dievčenské trio Dobropić, ženský prienik skupín Zlokot a Tu v dome (Stanka Apfelová – ukulele, basa, Ali Kobzová – husle, Bronka Schraggeová – cello a kláves).

Tu v dome označili na facebooku svoj štýl slovom „brnkačka“. Ich svojské pesničkárstvo je ťažko zaraditeľné, skupina pláva medzi viacerými žánrami a neváha zhudobniť texty našich, no aj svetových autorov ako Krasko, Seifert a iní. Ostatný album Protichodné chute (Slnko records, 2014) získal ocenenie Radio_Head Award v kategórii World music / Folk.

Skupinu Tu v dome tvorí Martin Shooty Šútovec (banjo, el. banjo, hlas), Ladislav Ďurko (gitara, hlas), Ozo Guttler (bicie), Ali Kobzová (spev, husle) a Bronka Schraggeová (cello).

Udalosť na facebooku: Archívny Chlapec & Dobropić, Tu v dome / Stanica

Vstupné: 6,00 / 4,00 € (dospelí / študenti)
Predpredaj: www.predpredaj.sk
Vstupenky si môžete kúpiť online, osobne na ktoromkoľvek z predajných miest Predpredaj.sk alebo priamo na Stanici.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics