Richard Müller: Nespoznaný (r. Miro Remo)
autorská projekcia
utorok 14. 2. 2017, 17.00 a 20.00
VYPREDANÉ

Richard Müller: NespoznanýNespoznaný je nový dokument Mira Rema, ktorý nakrúcal tri roky a pokúsil sa vyskladať mnohovrstevný portrét svojho obľúbeného speváka, ktorého hity ovplyvnili celé generácie Slovákov a Čechov. Snímka zobrazuje nielen lesk reflektorov, bulváru či okázalú tvár vystúpení, ale najmä tvrdú prácu, ktorá sa skrýva za úspechmi Richarda Müllera. Nekonečné cestovania, úsmevy pri rozhovoroch s cudzími ľuďmi, izolácia, stres aj únava – aj to je cena, ktorú musí Richard Müller platiť za to, že môže robiť prácu, ktorú ma rád.

Film sa nakrúcal počas príprav a turné Richarda Müllera s kapelou Fragile v rokoch 2013 – 2016 a vďaka osobným filmovým archívom speváka sa dokument vracia zo súčasnosti späť do minulosti. Revolučnosť 90-tych rokov tak prudko kontrastuje s mentálnou únavou spoločnosti dnes. Snímka preto nie je iba obrazom prerodu Richarda Müllera, ale aj toho, ako sme sa za posledné desaťročia zmenili my – jeho publikum. Odvaha a úprimnosť, s akou Richard Müller a jeho tím k sebe vpustili filmový štáb, ktorý bez príkras a pátosu ukazujú každodennú bitku o zajtrajšok, je na slovenské pomery takmer bezprecedentná. Film sa tak stáva nielen pokusom o portrét tohto slávneho speváka, ale aj pokusom o portrét slovenského šoubiznisu.

Projekcie sa osobne zúčastní režisér filmu Miro Remo.

Richard Müller: Nespoznaný – Miro Remo / SR, ČR / 2016 / 90 min

scenár: Miro Remo, Marek Kučera
kamera: Miro Remo
dramaturgia: Juro Šlauka
strih: Marek Kráľovský
hudba: Richard Müller a Fragile
účinkujú: Richard Müller, Soňa Müllerová, Iva Bittová, Wanda Wolfová, Ema Müllerová, Adnan Hamzic, Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golisová, Helena Krajčiová, Marek Schurger, Andrej Šeban, Dan Bárta, Helena Vondráčková, Martin Dejdar, Marián Čekovský, Adela Banášová

Obe projekcie sú vypredané, ďakujeme za záujem a pochopenie.

Vstupné: 3,00 / 2,00 € (dospelí / študenti)
Vstupné s členským preukazom ASFK: 2,50 / 1,50 € (k zakúpeniu na Stanici)
Predpredaj: www.predpredaj.sk
Vstupenky si môžete kúpiť online, osobne na ktoromkoľvek z predajných miest Predpredaj.sk alebo priamo na Stanici.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics