Bogacz Trio
komorný koncert
streda 12. 4. 2017, 19.00

Bogacz TrioPovráva sa, že zlatý vek „domáceho muzicírovania“ je nenávratne preč (dejiny hudby Západu by vedeli vymedziť konkrétne roky). Avšak obdobie, kedy sa ľudia doma oddávali spoločnému hraniu na nástrojoch rozhodne pripomína množstvo menších či väčších zoskupení z koncertných pódií. Je možné, že sa opäť vracia princíp viac nástrojov, viac hudby? Podobnej „partičke“ hudobníkov, ktorí radi menia samotu sólistu za skupinovú eufóriu bude patriť ďalší večer s klasikou na Stanici.

Program:

Johann Nepomuk Hummel (1778 – 1837):
Klavírne trio Es dur, op. 96
Allegro con spirito
Andante quasi allegretto
Rondo alla russa. Allegro vivace

George Enescu (1881 – 1955):
Serenade lointaine (pre klavír, husle a violončelo)

Dmitrij Šostakovič (1906 – 1975):
Klavírne trio č. 2 e mol, op. 67
Andante-Moderato
Allegro con brio
Largo
Allegretto


Bogacz Trio o sebe:

Spojila nás túžba oživovať diela, ktoré sa v našich končinách často nehrávajú a to spôsobom, ktorý prináša radosť nám aj poslucháčom. V priebehu niekoľkých rokov spolupráce sme si prešli cestou vzájomného spoznávania sa na pôde hudby. To, že sa neustále dopĺňame a inšpirujeme, nás vedie k ďalšiemu rozvoju. Podobne ako v citáte L. N. Tolstoja – Hudba je tesnopis emócií. Emócie, ktoré sa nedajú popísať tak ľahko, sú priamo vykladané človeku práve v hudbe a v tom je ich sila a význam – emócie sú v hudbe veľmi silnou a dôležitou rečou, ktorá je schopná vykresliť aj to, čo sa dá slovami len ťažko vyjadriť. To je aj výzvou pre nás, aby sa hudba, ktorá naše srdcia napĺňa, dotkla i duší ostatných ľudí.


Klavírne trio vzniklo v roku 2011 na základe spoločnej túžby jeho členov venovať sa dielam z oblasti komornej hudby. Členmi zoskupenia sú huslista Pavel Bogacz ml., violončelistka Karolína Zívalíková a klaviristka Zuzana Králiková Pohůnková. Mladé trio sa vo svojom repertoári sústreďuje na diela skladateľov klasicizmu, romantizmu, neoklasicizmu až po súčasných autorov. Doposiaľ sa predstavilo v mnohých slovenských mestách. Rok 2017 je pre Bogacz Trio významným rokom kvôli pripomínaniu si 60. výročia narodenia významného huslistu Pavla Bogacza st., ktorého meno nesie.

Vstupné: 4,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)
Predpredaj: www.predpredaj.sk
Vstupenky si môžete kúpiť online, osobne na ktoromkoľvek z predajných miest Predpredaj.sk alebo priamo na Stanici.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics