Detská Stanica 2017/18 - Výtvarná, Hudobná aj Pracovné vyučovanie

Predstavujeme celoročnú ponuku pravidelných dielní pre deti, ktoré nenájdete len tak hocikde…


Hľadali sme nových lektorov a našli sa tí najlepší. Obľúbené Pidivýtvarky (pre deti od 3 rokov), Minivýtvarky (pre deti od 5 rokov) a Výtvarný klub (pre teenagerov), ktoré posledné sezóny vyučovala Martu, budú pokračovať pod vedením Juraja Gábora s každomesačnou intervenciou Danky Krajčovej.


Úplnou novinkou v ponuke je dielňa pod vedením Nienke Voorinthoolt (našej bývalej dobrovoľníčky z Holandska, ktorá ostala na Slovensku). Manual (duo) learning čiže Pracovné vyučovanie (po anglicky) je dielňa zameraná na experimentovanie s materiálmi, pričom pracovné postupy, dianie a výsledky budú komentované v angličtine (pre 10-12 ročných záujemcov).


Doobedňajšie pondelkové dielne (pre deti od 1 roka) naďalej pokračujú v striedavom rytme Pidipondelok (nepárny týždeň) a Muzilienka (párny týždeň). V tejto sezóne ich chceme naďalej vylepšovať a pracovať na vytváraní kompaktného celku, ktorý najmenších spolu s ich rodičmi hravo prevedie celým rokom aj širokou škálou umeleckých aktivít. Lektori ostávajú, hudobnú časť vedie Martina Krušinská, vo výtvarnej sekcii sa striedajú lektori Stanice, tento rok tiež s exkluzívnou účasťou hosťujúceho Juraja Gábora.


Biele krídlo (klavír) sa odsťahovalo do Synagógy a momentálne intenzívne premýšľame, či by sa tam dali už túto sezónu zorganizovať hodiny klavíra pre deti. Zatiaľ najmenej jasná položka v našej ponuke, ale možno sa to stihne.


Program menovaných dielní sa rozbehne v týždni od 18. septembra. Hoci rozvrh väčšiny kurzov ešte nie je ujasnený už teraz sa môžete hlásiť na všetko, čo Vás v naznačenej ponuke zaujalo a rezervovať si miesto >> hanka@stanica.sk.


Detaily budeme priebežne upresňovať a zverejňovať tu a na sieťach.