Pecha Kucha Night Žilina

Architekti, umelci, dizajnéri a ďalší tvoriví ľudia, o ktorých vám chceme dať vedieť. Naživo a bez dlhých rečí! Štyrikrát do roka v Žiline - 20 obrázkov x 20 sekúnd.

pecha_kucha_hapcha

najbližšie vydanie:
Pecha Kucha Noc Žilina, Vol. 32 - Štefánsky špeciál
sobota 26. decembra 2015, 20.20 na Stanici

V rámci večera uvidíte na pódiu týchto ľudí:
Maja Demjanovičová a Matej Dolník / Pure Junk
Radka Bijnens / Asmodee
Robo Blaško / Stanica
Ján Gašparovič
Krištof Budke a Veronika Dobálová / Swine Daily
Michal Chochuľ a Michaela Jakubíková / Handráreň
Vlado Randa / Ekocentrum Lesopark
Peter Kalmus
Eduard Kudláč
Katarína Luciaková / ZONA štúdio
David Reitšpís / WOOD & ROLL
Braňo Pepel / One Sock
Martin Křivánek a Petra Krajčová / PLUKK architects
Marek Kuchter
Jaro Viňarský a Matthew Rogers
Ašot Haas
Peter Kasman / treea
Kvetiareň
Zuzana Ernts-Moncayo
Denis Kozerawski a Peter Sit / APART
Filip Gábor / USE-IT Tbilisi

Lokálpatriotský aj e/i-migrantský sviatočný špeciál Pecha Kucha Night sa minulý rok na Štefana vydaril nad očakávanie. Túto akciu berieme ako príležitosť stretnúť sa, aj ľudia, ktorí v Žiline neboli celý rok, aj tí, čo sme tu celý rok. Vymeniť si pozdravy, novinky, úspechy i menej šťastné momenty. Minulý rok to boli emigranti, ktorí prišli domov na sviatky, tento rok to bude viac v obrátenom garde - väčšina je nás lokálov žilinských, čo sme tu boli celý rok. Budeme rozprávať o tom, čo (sme) celý rok robili, čím sme žili a sme radi, že v zozname je niekoľko (aj pre nás organizátorov) nových mien na žilinskej mape.

O organizáciu neskorej zábavy v bare sa už prihlásil Dj Pecha Hapcha, tak na to sa tiež tešíme.

Vstupné bude - 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti) a použijeme ho na rekonštrukciu Novej synagógy, čo je taká jama, do ktorej môžete hodiť strašne veľa peňazí, ktoré sa v nej stratia, ale vy máte dobrý pocit.

Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 0948 344 606
Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade budú uvoľnené do predaja. Ďakujeme za pochopenie.

- - -
pecha_kucha_night_zilina

Keď architekti zo štúdia Klein Dytham v Tokiu zakladali pred 11-timi rokmi formát Pecha Kucha, išlo im o to, aby si pravidelne a v skratke vymenili s kolegami a priateľmi od dizajnu a umenia novinky o projektoch, na ktorých robia. Medzitým sa 20 obrázkov x 20 sekúnd rozšírilo do celého sveta, do stoviek miest. V Žiline začíname siedmy rok a chceli by sme sa trochu vrátiť ku koreňom tejto akcie. Nebudeme sa teda donekonečna snažiť len o nové mená, ktoré ešte na Pecha Kucha za predchádzajúcich 30 vydaní neboli. Chceme opakovane pozývať ľudí, ktorým sa medzitým niečo podarilo alebo aktuálne robia na zaujímavom projekte. Chceme, aby Pecha Kucha bola príjemným stretnutím medzi architektami, umelcami, dizajnérmi a všetkými, čo robia niečo kreatívne. Výber na každé vydanie je aj výberom z osobných pozvaní ľudí zo Stanice a privítame naďalej radi aj vaše tipy, koho by ste chceli (zo Žiliny aj zďaleka) predstaviť či kto nedávno urobil niečo dôležité, aby sme ho pozvali znovu o tom porozprávať. Píšte na info@stanica.sk.

pecha_kucha_night_zilina_after

O čo vlastne na PKN ide (pre tých, ktorí to ešte nezažili):
Pecha Kucha [pča kča] je japonský výraz pre označenie zvuku vznikajúcom pri konverzácii. „Dajte do ruky architektovi mikrofón a ste lapení na hodiny”, popisoval počiatok hľadania formy architekt a zakladateľ PKN Mark Dytham. Aby vylúčil túto hrozbu, hľadal formát, ktorý by ju vopred znemožnil. Riešenie je pevný systém PKN: každý autor má k dispozícii 20 obrázkov, z ktorých každý zostáva na projekčnom plátne 20 sekúnd. Spolu presne 6 minút 40 sekúnd. Ani o sekundu viac. V jednom večeri sa tak stretne na jednom pódiu a jednom plátne 12 - 14 tvorcov a diváci to oceňujú, aj v Žiline. Pecha Kucha Nights sú na Stanici už siedmy rok jednou z najnavštevovanejších akcií.

www.pecha-kucha.org

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics