Pecha Kucha Night Žilina

Architekti, umelci, dizajnéri a ďalší tvoriví ľudia, o ktorých vám chceme dať vedieť. Naživo a bez dlhých rečí! Štyrikrát do roka na Stanici - 20 obrázkov x 20 sekúnd.

pecha_kucha_night_zilina

najbližšie vydanie:
Pecha Kucha Noc Žilina, Vol. 27
piatok 6. júna 2014, 20.20

Peter Moravčík, autor nového označovania pamiatok v Žiline
Aleš Čermák, mladý výtvarník z Česka
Farmička.sk, internetový propagátori lokálnych producentov
Mladý pes, kultúrni aktivisti a organizátori z Bratislavy
Richard Kitta a Dive Buki, košický literárny hrdina
NEÓNa, čerstvá kniha o neónových logách na východe od Sama Čarnokýho a Rada Sinčáka
Krisztián Kristóf, maďarský výtvarník a zvárač na rezidencii v Žiline
OZ Vnútroblok, architekti a urbánni aktivisti z hlavného mesta
Miroslav Marendiak/Proma, víťaz architektonickej súťaže na nové mestské Centrum Rudiny II.
Oliver Kleinert, architekt a náš Kontakt v starom hlavnom meste
Pavla Lazárková Trizuljaková, textilná výtvarníčka, ktorá navrhuje aj rúcha pre kňazov
Vesmírna Odysea 2′ 16” a pol, dobrodružstvo s detským orchestrom, ktorý nacvičil operu

Keď architekti zo štúdia Klein Dytham v Tokiu zakladali pred 11-timi rokmi formát Pecha Kucha, išlo im o to, aby si pravidelne a v skratke vymenili s kolegami a priateľmi od dizajnu a umenia novinky o projektoch, na ktorých robia. Medzitým sa 20 obrázkov x 20 sekúnd rozšírilo do celého sveta, do stoviek miest. V Žiline začíname siedmy rok a chceli by sme sa trochu vrátiť ku koreňom tejto akcie. Nebudeme sa teda donekonečna snažiť len o nové mená, ktoré ešte na Pecha Kucha za predchádzajúcich 25 vydaní neboli. Chceme opakovane pozývať ľudí, ktorým sa medzitým niečo podarilo alebo aktuálne robia na zaujímavom projekte. Chceme, aby Pecha Kucha bola príjemným stretnutím medzi architektami, umelcami, dizajnérmi a všetkými, čo robia niečo kreatívne. Výber na každé vydanie je aj výberom z osobných pozvaní ľudí zo Stanice - Marek Adamov pozval Olivera Kleinerta, Dušan Dobiaš pozval Farmičku, Barbora Uríková ľudí z Vnútrobloku, atď… Privítame naďalej radi aj vaše tipy, koho by ste chceli (zo Žiliny aj zďaleka) predstaviť či kto nedávno urobil niečo dôležité, aby sme ho pozvali znovu o tom porozprávať. Píšte na info@stanica.sk. Ďakujeme!

pecha_kucha_night_zilina_after

O čo vlastne na PKN ide (pre tých, ktorí to ešte nezažili):
Pecha Kucha [pča kča] je japonský výraz pre označenie zvuku vznikajúcom pri konverzácii. „Dajte do ruky architektovi mikrofón a ste lapení na hodiny”, popisoval počiatok hľadania formy architekt a zakladateľ PKN Mark Dytham. Aby vylúčil túto hrozbu, hľadal formát, ktorý by ju vopred znemožnil. Riešenie je pevný systém PKN: každý autor má k dispozícii 20 obrázkov, z ktorých každý zostáva na projekčnom plátne 20 sekúnd. Spolu presne 6 minút 40 sekúnd. Ani o sekundu viac. V jednom večeri sa tak stretne na jednom pódiu a jednom plátne 12 - 14 tvorcov a diváci to oceňujú, aj v Žiline. Pecha Kucha Nights sú na Stanici už siedmy rok jednou z najnavštevovanejších akcií.

www.pecha-kucha.org

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics