Pecha Kucha Night Žilina

Umelci, tvoriví ľudia a aktivisti. Naživo a bez dlhých rečí! Trikrát do roka v Žiline - 20 obrázkov x 20 sekúnd.

pecha_kucha_open_air_2017
najbližšie vydanie:
Pecha Kucha Nigth Žilina, Vol. 36 - Open Air
piatok 11. augusta 2017 o 20.20 na Stanici, letné kino pod Rondlom

Letné vydanie obľúbeného formátu krátkych prezentácií ľudí, o ktorých vám chceme dať vedieť, sa už tradične odohrá vonku na záhrade pod nadjazdom Rondel na plátne nášho letného kina. Každý z nás, čo sme na Stanici aj v Synagóge, pozýva jedného prezentéra a bude to opäť zaujímavý mix. Program ešte kompletný nie je, ale určite sa môžete tešiť na:
- tanečníčky a divadelníčky Terezu Ondrovú, Petru Tejnorovú a Karin Ponties, ktoré práve vtedy budú skúšať na Stanici nové predstavenie
- našu dobrovoľníčku Agathe de Montmorillon, ktorá k nám z Francúzska prešla 1700km na bicykli
- autora zvukového a audiovizuálneho umenia Michala Cába, ktorý vystavuje s Milanom Guštarom v Novej synagóge
- architekta Petra Kasmana z rozbiehajúceho sa Aktívneho Parku Rajec
- divadelného režiséra Iva Dobrovodského, člena Batyskafu a realizátora projektu 10080 s cieľom podporovať vznik netradičných scénických diel
- nový priestor pre alternatívnu kultúru Hájovňa a ľudí okolo nej
- študentku umenia a stážistku v galérii Plusmínusnula Bertu Holoubkovú
- našu holandskú kolegyňu Nienke Voorinholdt, ktorá predstaví s Dušanom Dobiašom pokrok na projekte Usmej sa, prší!
- organizátora Hviezdnych nocí v Bytči Petra Gärtnera, ktorý predstaví nadchádzajúci ročník festivalu
…ďalšie mená budú pribúdať.

Vstupné: 3,00 / 2,00 € (dospelí / študenti)
Predpredaj spustíme čoskoro na tootoot.fmalebo osobne na Stanici.

- - -
pecha_kucha_night_zilina

Keď architekti zo štúdia Klein Dytham v Tokiu zakladali formát Pecha Kucha, išlo im o to, aby si pravidelne a v skratke vymenili s kolegami a priateľmi od dizajnu a umenia novinky o projektoch, na ktorých robia. Medzitým sa 20 obrázkov x 20 sekúnd rozšírilo do celého sveta, do stoviek miest. V Žiline to organizujeme už pár rokov a chceli by sme sa trochu vrátiť ku koreňom tejto akcie. Nebudeme sa teda donekonečna snažiť len o nové mená, ktoré ešte na Pecha Kucha za predchádzajúcich tridsať vydaní neboli. Chceme opakovane pozývať ľudí, ktorým sa medzitým niečo podarilo alebo aktuálne robia na zaujímavom projekte. Chceme, aby Pecha Kucha bola príjemným stretnutím medzi architektami, umelcami, dizajnérmi a všetkými, čo robia niečo kreatívne. Výber na každé vydanie je aj výberom z osobných pozvaní ľudí zo Stanice a privítame naďalej radi aj vaše tipy, koho by ste chceli (zo Žiliny aj zďaleka) predstaviť či kto nedávno urobil niečo dôležité, aby sme ho pozvali znovu o tom porozprávať. Píšte na info@stanica.sk.

pecha_kucha_night_zilina_after

O čo vlastne na PKN ide (pre tých, ktorí to ešte nezažili):
Pecha Kucha [pča kča] je japonský výraz pre označenie zvuku vznikajúcom pri konverzácii. „Dajte do ruky architektovi mikrofón a ste lapení na hodiny”, popisoval počiatok hľadania formy architekt a zakladateľ PKN Mark Dytham. Aby vylúčil túto hrozbu, hľadal formát, ktorý by ju vopred znemožnil. Riešenie je pevný systém PKN: každý autor má k dispozícii 20 obrázkov, z ktorých každý zostáva na projekčnom plátne 20 sekúnd. Spolu presne 6 minút 40 sekúnd. Ani o sekundu viac. V jednom večeri sa tak stretne na jednom pódiu a jednom plátne 12 - 14 tvorcov a diváci to oceňujú, aj v Žiline. Pecha Kucha Nights sú na Stanici jednou z najnavštevovanejších akcií. Organizujú ju Richard Černý z občianskeho združenia Kachuna v spolupráci s nami a vďaka podpore Fondu na podporu umenia a Mesta Žilina.

www.pecha-kucha.org

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics