Z Osvienčimu peši do Žiliny – pripojte sa k pochodu Vrba Wetzler Memorial 2018

Pozývame vás na ďalší ročník memoriálu venovaného Rudolfovi Vrbovi a Alfrédovi Wetzlerovi, ktorí riskovali životy, aby sa pokúsili zachrániť maďarských Židov pred istou smrťou. Ich útek z Auschwitzu a Report, ktorý následne spísali v Žiline, má v dejinách holokaustu zásadný význam. A nielen v dejinách holokaustu. Euroatlantická civilizácia je v súčasnosti konfrontovaná s novými výzvami a premýšľanie o hrdinstve tvárou v tvár nenávisti a predsudkom je stále aktuálne. Tých sto tridsať kilometrov pešky po stopách Vrbu a Wetzlera z Osvienčimu do Žiliny, týždeň fyzického nasadenia, spoločných diskusií i osamelých meditácií, ukončených v Žiline slávnostným záverom v Novej synagóge, je pre účastníkov pochodu silným a motivujúcim zážitkom.


Hlavný pochod s tímom skúsených sprievodcov pripravujú organizátori z ICEJ Praha v roku 2018 opäť v dobe letných prázdnin. Pretože ubytovacia kapacita je obmedzená, vyhlasujú aj tento rok dva termíny:


Termín prvý: 1. – 7. 7. 2018

Termín druhý: 5. – 11. 8. 2018


Trasa, program, sprievodný tím a služby budú v oboch termínoch identické. 130 km je rozvrhnutých do štyroch dní pochodu s jedným odpočinkovým dňomm v obci Węgierska Górka. Pred začiatkom pochodu sa môžu záujemci prihlásiť aj na voliteľnú celodennú prehliadku Múzea Auschwitz-Birkenau, ktorá sa uskuteční behom prvého dňa (nedeľa). Posledný deň cesty je časť trasy absolvovaná vlakom a pochod bude zakončený večerným programom v Novej synagóge v Žiline.


Prihlásiť sa môžete emailom na icej@ecn.cz, viac informácií poskytne Jaroslav Svoboda na tel. +420725854354.


Viac sa dočítate na www.vrbawetzler.eu.

Ďakujeme za podporu