Čože?! Vidličky a nože! / bábková dielňa pre deti a dospelých


Je banán bábka? Ako dlho trvá pikosekunda na bábkovom javisku? Kde má bábka dušu? Prečo bábku neurčuje jej tvar, ale spôsob, akým s ňou zaobchádzame? Kde je hranica nášho a rozprávkového času? A čo hranica rozprávkového a pohádkového času a rozdiely medzi bábkovým a dědkovým divadlom? Ako rozpustiť seba samého a vplynúť do ríše fantázie? … nevieme, či si niekedy kladiete tieto otázky. Možno vás to nikdy ani nenapadlo. Možno, že ste si položili iba niektoré z nich. Každopádne tí dvaja - teda Dorka a Kubo - poznajú odpovede. Na všetky!

Dielňa na pokračovanie, ktorú otvárame v marci 2018, účastníkom umožní nasadnúť na vlak a vycestovať k netušeným obzorom bábkového divadla. Lektori Dorka a Kubo k sebe hľadajú hŕstku odvážnych spoluhrdinov, s ktorými stvoria príbeh hodný rozprávania. Postačí cca 10 detí vo veku 7 a viac rokov a okolo 5 dospelých v ľubovolnom veku (rodičov, prarodičov príp. tiež iných nadšencov).

Po troch prípravných fázach (marec - máj - júl) oddelených tréningovými pauzami sa plánuje dospieť k veľkolepej premiére úplne nového rodinného divadelného kusu.

Kto máte seriózny záujem, hláste sa hneď (0907 175 525, maria@stanica.sk) a zafixujte si tieto termíny: 
piatok - nedeľa, 9. – 11. marca 2018
piatok – nedeľa, 11. - 13. mája 2018
druhá polovica júla 2018 (termíny sa čoskoro upresnia)

Premiéra predstavenia bude v posledný júlový víkend v rámci festivalu Kiosk na Stanici a viaceré reprízy v priebehu nasledujúcej divadelnej sezóny – doma i vo svete ☺.

Lektori: Dora Bouzková a Jakub Folvarčný, obaja absolventi herectva z Katedry loutkového a alternativního divadla na pražskej DAMU, obaja uhranutí svetom bábkového divadla, obaja založili kočovné divadelné spolky (Loutky bez hranic a Ústav úžasu), obaja vedia meniť hlasy, obaja sa narodili v septembri roku 1978 a vyrastali v Československu.   

Ďakujeme za podporu