Načo je vám dobrá Stanica?

Open call 2020. Voláme po nápadoch, voláme po aktivitách, voláme po ľuďoch. Dajte nám vedieť, načo vám je dobrá Stanica Žilina-Záriečie. Alebo skôr - načo by vám bola dobrá, keby vám bola k dispozícii v budúcom roku či ešte dlhodobejšie.


Dajte nám vedieť vašu aktivitu, nápad či projekt, ktoré by ste u nás chceli zrealizovať alebo robiť pravidelne. Napíšte max. jednu A4 stručného popisu, priložte obrázok či video, ktoré povedia viac, priložte linky či pár slov o vás, ak vás ešte nepoznáme. Napíšte, ako často, v ktorom období či na ako dlho by ste priestor potrebovali a ktorý priestor - sálu S1, bar, ateliéry, záhradu či pódium pod Rondlom? Napíšte, či by ste aj niečo ďalšie chceli od nás (pomoc, ľudí, techniku, ubytovanie… ) alebo či všetko zvládnete sami. Napíšte, či nám viete prispieť na prevádzku alebo naopak čakáte od nás financovanie. 


Pošlite všetko (a naozaj max na jednu A4) do Vianoc emailom na info@stanica.sk, aby sme mali čo cez prázdniny čítať a my sa vám v Novom roku ozveme. Ak vás vyberieme, budeme sa pýtať ďalej a stretneme sa osobne. Kto sme my a kto túto otvorenú výzvu číta a rozhoduje? Marek, Robo, Peter, Baška, Mária, Hanka, Simona, Kamil, Kosťo, Barbara, Simonka, Maťa, Marlene, David, Karolína i Nienke na materskej - kolektív nášho občianskeho združenia Truc sphérique, ktorý je zodpovedný za prevádzku a program Stanice ale aj Novej synagógy.


Prečo to robíme? Pretože veríme, že tam niekde vonku sú veci, o ktorých nevieme a bola by škoda ich tu nemať. Pretože napriek tomu, že sa Stanica požiarom zmenšila, stále je tu miesta a potenciálu dosť (a máme aj Novú synagógu). Pretože chceme podporovať nové umenie, ale tiež ďalšie komunitné aktivity a chceme im dať priestor. Stanica je a môže byť aj vaša, len si ju vypýtajte.


Neposielajte nám do tejto výzvy konkrétne koncerty, predstavenia, výstavy či jednorázové akcie, ktoré by ste chceli do nášho programu. To môžete písať celoročne na program@stanica.sk alebo konkrétnym dramaturgom. Teraz hľadáme niečo iné - tvorbu nových diel (umelecké rezidencie), nové dlhodobé aktivity či ateliéry (workshopy, vzdelávanie, ...), nové možnosti, ako využiť priestory v bare v časoch, kedy sa tu nič nedeje (co-working), aktivity vonku na záhrade alebo nové využitie namiesto cyklodielne Recykel či vegánskych nediel, ktoré už prestali fungovať. 


Veríme, že vy určite viete, na čo vám je a bude dobrá Stanica, voláme vás!

Ďakujeme za podporu