Výtvarka doma_pracovné listy #1, #2 Svety a my v nich

Naše prvé dva pracovné listy zo série “na doma” vyšli ešte v marci, ale budú aktuálne aj kedykoľvek neskôr, keď si budete chcieť  tvorením trochu schladiť hlavu, potetovať sa, alebo len tak nám nakresliť, vymodelovať či ukázať, ako sa práve máte a čo máte okolo seba. 

#1
Prvým zadaním vás prevedie dobrý duch Eskimáckej umelkyne Pitseolak Ashoona. Cez jej ilustrácie môžeme detailne nazrieť do každodenného života tohto etnika aj pochopiť fintu, akou sa počas krátkeho eskimáckeho leta bránili pred krvilačnými komármi. V niečom je to podobné tomu, čo dnes zažívame my - ohrození koronavírusom. Domácou úlohou je nájsť fixky a nakresliť nám, ako sa máte a čo robíte v bezpečí svojich domovov. U Pitseolak sa dá objaviť tiež množstvo ďalšej inšpirácie - my napr. vrelo doporučujeme fixkové eskimácke “tetovačky” na tvár alebo ruky. 

#2
K druhému zadaniu nás inšpirovalo dielo, ktoré kvôli náhlej karanténe uviazlo v Novej synagóge. Je súčasťou scénografie predstavenia Debris Company: Glitch a vytvoril ho pre nich Alex Zelina. Zobrazuje malý veľký svet, kde sa vyskytol akýsi problém, ktorý bude treba riešiť. Ako úlohu sme zadali modelovať a osídľovať vlastné svety, kozmy a vesmíry - a to presne z toho a tým, čo kto doma nájde. 

Oba kompletné pracovné list vám radi na požiadanie zašleme, alebo si ich sami otvoríte aj stiahnite tu1 a tu2. Budeme radi, ak sa s nami podelíte o výsledky domácej práce - všetky nás potešia a určite aj spätne inšpirujú! 

>> hanka@stanica.sk


Aktivity online ateliérov Výtvarka doma môžete podporiť dobrovoľným vstupným.

Virtuálne vstupenky kúpite jednoduchým spôsobom tu: Dobrovoľné vstupné na Výtvarku doma.
Ďakujeme.


Sprievodné ilustrácie k témam: Zuzka a Terezka K., Fedor E. 

Ďakujeme za podporu