Výtvarka doma_pracovný list #3 Pamätajte, že jar nám nemôžu zrušiť.

Všetky aprílové tvorivé výzvy Detskej Stanice a Synagógy sa nesú v znamení rastu a kvitnutia všetkého naokolo. Hoci náš sociálny život je momentálne značne limitovaný, príroda naokolo sa nezastavila a maká - vo veľkom produkuje zelený objem a bohatstvo kvetov. Všetko si to všímame, reagujeme a zdieľame si to medzi sebou.

Z pracovného listu #3 na nás vykukuje záplava svetových kvetov a dozvedáme sa aj o digitálnom rozkvete (ne)starnúceho pána umelca Davida Hockneyho. Úlohou lekcie je trénovať sa v pozeraní sa a následne živo nakresliť alebo namaľovať niektorú zo svojich spolubývajúcich alebo susediacich rastlín. Doma v byte, za oknom v záhrade, na dvore, či na ulici. Hockney si toto všetko vášnivo zakresľuje už dlho, takže nám v tom môže byť perfektnou inšpiráciou a sprievodcom. Dobre pozná tiež terapeutické efekty kreslenia v porovnaní napr. s "obyčajným" fotením.

> Kompletný pracovný list vám radi na požiadanie zašleme, alebo si ho otvorte či stiahnite tu.

> Budeme radi, ak sa s nami podelíte o výsledky svojej práce - všetky nás potešia a určite aj spätne inšpirujú!

> Na túto úlohu bude voľne nadväzovať online dielňa digitálneho kreslenia v utorok 28. apríla 2020. Zaregistrujte sa už teraz, ak máte o ňu predbežný záujem!

>> hanka@stanica.sk

Aktivity online ateliérov Výtvarka doma môžete podporiť dobrovoľným vstupným.

Virtuálne vstupenky kúpite jednoduchým spôsobom tu: Dobrovoľné vstupné na Výtvarku doma.
Ďakujeme.Sprievodné ilustrácie: Terezka a Martin T., Lea L.

Ďakujeme za podporu