Výtvarka doma_pracovný list #4 Jarnenie

Staré pranostiky hovoria, že na Svätého Juraja (24. apríla) sa otvárala zem.
Dovtedy vraj nič nerástlo, ani keby to kliešťami ťahali a po ňom zas všetko rástlo tak, že by nepomohlo, ani keby to kladivom späť zatĺkali. Chceme tomu aj my veriť :-)

1: Výtvarka doma #4 je akýmsi návratom do apríla 2018, kedy vtedajší lektor Výtvarky Juraj Gábor prišiel so superským a sviežim zeleným nápadom. Tí, ktorí ste to zažili naživo ste odvtedy určite riadne vyrástli skoro ako jarná tráva... 


2: Nápad z Jurajovej dielne sa potom posunul aj do jeho hravej galerijnej inštalácie Jarnenie v rámci vzdelávacej výstavy v Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici. 

3: A práve teraz prichádza priamo k vám domov! 

4: Úloha je jednoduchá, efekt zaručený. Veríme, že bude baviť začiatočníkov a ostrieľaní Výtvarkári ešte z roku 2018 ju vyriešia v leveli advanced:-)   

> Kompletný pracovný list vám radi na požiadanie zašleme (>>hanka@stanica.sk), alebo si ho otvorte či stiahnite tu.> O pohľad na zatrávnené plochy u vás doma sa s nami nezabudnite podeliť! >> hanka@stanica.sk> Prihlásiť sa môžete aj na online dielňu digitálneho kreslenia - v utorok 28. apríla 2020 o 15.00. Je potrebné sa registrovať >> hanka@stanica.sk

Aktivity online ateliérov Výtvarka doma môžete podporiť dobrovoľným vstupným.


Virtuálne vstupenky kúpite jednoduchým spôsobom tu: Dobrovoľné vstupné na Výtvarku doma.
Ďakujeme.Sprievodné ilustrácie: Výtvarka 2018 a Sára Ž. 2020Ďakujeme za podporu