Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Charmsove deti: Domestic World Tour 2020 (hudobná rezidencia, apríl - máj)
Dátum Utorok 28. 4. 2020
do Pondelok 4. 5. 2020
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Kapela Charmsove deti je voľným zoskupením hudobníkov s epicentrom v Žiline. Založil ju filmový režisér La Aramisova, ktorého duch je stále prítomný. Na začiatku roku 2018 vyšiel prvý demo album Jam Passion (výber z doteraz nevydaných imaginárnych albumov, ktoré by kapela pravdepodobne nahrala za posledných dvadsať rokov, ak by sa nerozpadla hneď po prvom koncerte v Žiline roku 1997). Nasledovalo Československé turné a epéčko „T“.

Spontánne mixujú zvuk elektrických gitár, pesničky, rap, básne. Keďže sú geograficky vzdialení, blízkosť si teraz nahrádzajú v on-line priestore a spoločným humorom. „Dohovárajú sa šiestimi známymi jazykmi a šiestimi neznámymi jazykmi,“ Daniil Charms.

Počas tvorivej rezidencie budú spolupracovať basgitarista Rodion Sun Lion (Ukrajina), gitarista Robo Blaško a bubeník Ján Klanica. Vytvoria open-source zvukový materiál, ktorý rozošlú po sieti do sveta – od Kyjeva, cez Marikovú po Buenos Aires. Prizvú ďalších hudobníkov a vokalistov, aby sa s ním voľne pohrali a poslali naspäť do Žiliny. Tu ho zmixuje zvukový majster Brian Bajak. Výsledkom bude spoločný on-line koncert vysielaný Stanicou a následne možno pribudne aj EP alebo nový album.

Hudba je pre mňa najviac, lebo ju nevidno a je to číra neuchopiteľná energia,“ La Aramisova, zakladajúci a neviditeľný člen kapely.

Ďakujeme za podporu