Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME!

VIAC INFO

Detail akcie
Cestovanie po fantázii: Antituristu číta Mara Ševčíková
Dátum Nedeľa 3. 5. 2020
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Akcia sa uskutoční ako online stream.

Čítačku môžete v premiére sledovať tu: https://youtu.be/mPTYIS7iLK0, záznam bude k dispozícii do nasledujúceho vydania v nedeľu 10. mája o 20.00.

Ako inak môžeme bezpečne cestovať v čase korony, ak nie vo vlastnej fantázii? Vaším sprievodcom na tejto ceste bude Mara Ševčíková a za pomoci knižného tipu od našich kamarátov zo žilinského Artfora vás vezme do miest, ktoré sú nám všeobecne známe.

Tentokrát, z pohodlia obývačky, sa s vami Mara vyberie na túru s knihou Antiturista od nórskeho spisovateľa Areho Kalva. Mara má síce k prírode bližšie ako Kalvo, no priblíži vám jeho obraz, vytvorený mestským mužom, ktorý prírodu vníma akurát tak cez sociálne siete.

Are Kalvo. Pred pár rokmi mu príroda ukradla kamarátov. Blízki ľudia, s ktorými kedysi vymetal krčmy, zrazu chodili na túry, fotili si bežkárske stopy a s vážnym výrazom vyhlasovali, že iba v lone prírody si uvedomujú, akí sú maličkí. Jedného dňa si Kalvo všimol, že medzi priateľmi na sociálnych sieťach nemá jediného človeka, ktorý by sa neodfotil v horách. Prvýkrát od povinných školských výletov sa teda vydal na túru – pešiu i na bežkách – aby našiel stratených kamarátov a prišiel veci na koreň.

Za knižný tip a zapožičanie knihy ďakujeme kníhkupectvu Artforum v Žiline.

Vstupné dobrovoľné: 2, 3, 4 alebo 5 €, prípadne akákoľvek kombinácia alebo násobok týchto možností
Kúpou lístka podporíte Stanicu a umelcov v týchto komplikovaných časoch, ďakujeme.

Ďakujeme za podporu