Detail akcie
Charmsove deti
Dátum Štvrtok 14. 5. 2020
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Akcia sa uskutoční ako online stream.

Koncert sledujte v premiére tu: https://youtu.be/KCg_K5dYdU8, záznam bude dostupný do konca týždňa.

Spontánne mixujú zvuk elektrických gitár, pesničky, básne a rap. Vychádzajú z poetiky garážových kapiel 90-tych rokov. Po dvojročnom ústraní vyráža medzinárodná hudobná karavána Charmsových detí na imaginárne svetové turné. V rámci World Domestic Tour 2020 budú putovať od východu na západ vo virtuálnom priestore internetu. Online koncert je premiérou nového materiálu. Z jeho výberu vznikne neskôr ďalší album. Nahliadnete do zákulisia príprav, aj osobných výpovedí protagonistov.

Otvorená platforma hudobníkov prepája ostrieľaných profesionálov s nováčikmi. Niektorí ostávajú, iní sa pristavia iba na chvíľu, ďalší sa pridávajú. Doteraz sa v kapele vystriedalo 15 protagonistov. Aktuálna zostava prepája hudobníkov z Kyjeva, cez Marikovú až po Buenos Aires. Je to kamarátsky vzťah na diaľku, ktorý držia pokope káble internetu a nahrávacie štúdio Briana Bajaka v Žiline. Nový materiál tvoria gitarista Robo Blaško (Žilina), básnik Marsel Onisko (Ukrajina), basgitarista Rodion Sun Lion (Ukrajina), bubeník Ján Klanica (Žilina), vokalisti Guadalupe Lucía Cascardo Velázquez (Argentína), Marek Kuchta (Žilina) a rapper Den Da Funk (Ukrajina). Špeciálnym hosťom koncertu je saxofonista Miro Tóth (Mariková).

Kapelu založil pred dvadsiatimi rokmi filmový režisér La Aramisova, ktorého duch je stále prítomný. Na začiatku roka 2018 vyšiel prvý demo album Jam Passion (výber z doteraz nevydaných imaginárnych albumov, ktoré by kapela pravdepodobne nahrala za posledných dvadsať rokov, ak by sa nerozpadla hneď po prvom koncerte v Žiline roku 1997). Nasledovalo Československé turné a epéčko „T“. Online koncert je výsledkom prebiehajúcej tvorivej rezidencie v kultúrnom centre Stanica.

Hudba je pre mňa najviac, lebo ju nevidno a je to číra neuchopiteľná energia,“ La Aramisova, zakladajúci a neviditeľný člen kapely.

Vstupné dobrovoľné: 2, 3, 4 alebo 5 €, prípadne akákoľvek kombinácia alebo násobok týchto možností
Kúpou lístka podporíte Stanicu a umelcov v týchto komplikovaných časoch, ďakujeme.

Ďakujeme za podporu