Detail akcie
Silvia Sviteková: Be off
Dátum Štvrtok 21. 5. 2020
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Akcia sa uskutoční naživo s obmedzenou kapacitou a zároveň ako online prenos na našom YouTube.

Online prenos sledujte tu: https://youtu.be/3cTxOOH8tgE

Idem do davu, tam, do toho kotla, dopredu. Nehýbem sa sama, hýbu mnou ľudia, masy. Všetci sa hýbeme, spolu. Nejakým zvláštnym spôsobom sme prepojení... Presne tam, v tom kotli, pod pódiom.

Sólo Be off (2018) pôvodne vzniklo ako semestrálna práca bez jasného formátu, ktorého náplňou bola snaha využiť hudobné koncerty ako zásadný zdroj zážitku a jeho následnej transmisie. Bolo prezentované aj v rámci sekcie „Nové tváre súčasného tanca“ na festivale Kiosk 2018. Autorka sa k nemu na pozvanie Stanice vracia po dvoch rokoch. Práve v aktuálnej situácii, v absencii spoločenských, kultúrnych a spoločných zážitkov, získava totiž toto vydarené dielko nové vrstvy a jeho autorka nachádza inšpiráciu a nové cestičky, kadiaľ by sa s ním mohla vydať. 

Be off je vnútorným monológom v dave, ktorý neexistuje. 
Be off je nekončiacou štúdiou, mimovoľnou analýzou, výpoveďou, ktorá sa zakaždým rodí nanovo. Je to úlet. Zachytiť, preniesť a znova navodiť pocit úľavy, radosti a blaha (nielen) z pohybu. Ako vlastného, tak aj spoločného. Ponoriť sa a nechať sa unášať. Prúdom. Najmä tým myšlienkovým.

Námet, choreografia, tanec: Silvia Sviteková
Dramaturgická spolupráca: Marta Poláková, Maja Hriešik
Hudba: Kiasmos - Looped

Silvia je výraznou tvárou mladšej generácie súčasných tanečníkov na Slovensku. Je absolventkou odboru Tanečné divadlo a perfomancia na VŠMU a v súčasnosti pokračuje štúdiom moderného tanca na VŠMU. Je členkou združení Platforma pre súčasný tanec (PLAST) a MimoOs. Momentálne pracuje na projekte „Diaries of touch“ pod taktovkou Sonji Pregrad. Spolupracovala tiež s Evou Priečkovou, Jurajom Korcom, Martou Polákovou, Petrou Fornayovou a Majou Štefančíkovou. V rámci bakalárskeho štúdia vytvorila viaceré minisóla, pričom aktívne hráva nezabudnuteľnú „Pamäť betónu“, s čím stihla obehnúť aj zopár festivalov a tiež získať cenu Gala Art Moves.

Vstupné na akciu naživo: 3 €
Dobrovoľné vstupné na online prenos: 2, 3, 4 alebo 5 €, prípadne akákoľvek kombinácia alebo násobok týchto možností
Kúpou lístka podporíte Stanicu a umelcov v týchto komplikovaných časoch, ďakujeme.

Ďakujeme za podporu