Detail akcie
Charmsove deti: Domestic World Tour 2020
Dátum Nedeľa 14. 6. 2020
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Hrajú psychedelický indie rock. Mixujú zvuk elektrických gitár, pesničky, básne a rap. Vychádzajú z poetiky 90-tych rokov a garážových kapiel. Táto akcia je prvým a pravdepodobne i posledným živým vystúpením kapely v tomto roku. Keďže veľa jej členov je zo zahraničia a nemôžu teraz cestovať cez hranice, koncert odohrajú tí, ktorí sa práve nachádzajú v Žiline: vokály Guadalupe (Argentína), Marek Kuchta, Christina Georgouli (Grécko), gitara Robo Blaško, basgitara Matej Vrábeľ a bicie Jano Klanica.

V rámci Domestic World Tour 2020 vznikol materiál na nový album, ktorý bol prezentovaný na online koncerte a môžete si ho stále pozrieť tu: https://youtu.be/KCg_K5dYdU8. Z nového hudobného materiálu bude vychádzať aj živý koncert na Stanici.

Otvorená platforma hudobníkov prepája ostrieľaných profesionálov s nováčikmi. Niektorí ostávajú, iní sa pristavia iba na chvíľu, ďalší sa pridávajú. Doteraz sa v kapele vystriedalo 15 protagonistov. Založil ju pred dvadsiatimi rokmi filmový režisér La Aramisova, ktorého duch je stále prítomný. Na začiatku roka 2018 vyšiel prvý demo album Jam Passion (výber z doteraz nevydaných imaginárnych albumov, ktoré by kapela pravdepodobne nahrala za posledných dvadsať rokov, ak by sa nerozpadla hneď po prvom koncerte v Žiline roku 1997). Nasledovalo československé turné, epéčko „T“ a v máji tohto roku aj online koncert s novým materiálom.

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu