Detail akcie
Fix-it-yourself: Čistenie počítača s Dušanom
Dátum Štvrtok 25. 6. 2020
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Začíname novú sériu podujatí venovaných údržbe, opravám a renováciam, aby sme sa spolu učili čo najviac predĺžiť životnosť vecí, ktoré používame a ktoré z rôznych dôvodov nechceme nahradiť za nové. Hlásime sa k súčasnému hnutiu trvalej udržateľnosti, fandíme Gréte, inšpirujeme sa holandským konceptom „repair café“, vzdelávať sa chodíme aj na Youtube a veci neopravujeme len preto, že je to cool. Je to aj kvôli peniazom. 

Každé stretnutie Fix-it-yourself bude mať určitú tému - napríklad elektronika, nábytok, odev, bicykle alebo počítače a povedie ho človekom s praktickými skúsenosťami v danej téme. Každá účastníčka bude vedená k samostatnej práci, ale vo finále budeme všetci aj tak pracovať spoločne.

V prvom vydaní sa pozrieme dovnútra našich notebookov. Najprv z ich útrob odstránime prach a omrvinky a potom sa naučíme ako si svojpomocne vymeniť pevný disk, operačnú pamäť alebo batériu. Naším cieľom bude lepšie spoznať vnútornosti nášho počítača a zvýšiť sebadôveru v zaobchádzaní s jeho súčasťami. Toto pracovné stretnutie je určené úplným laikom bez ohľadu na vek, rod, zručnosti alebo vzdelanie.

Na workshop nie je potrebné sa vopred prihlasovať.
V prípade otázok píšte na dusan@stanica.sk.

Vstupné dobrovoľné.

Ďakujeme za podporu