Detail akcie
Divadlo NUDE: ANDY! to be seen
Dátum Sobota 27. 6. 2020
Čas 21:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Hocikto môže robiť to, čo robím ja. Prečo by som mal byť originálny? Prečo by som nemohol byť neoriginálny? Je to jednoducho tak, že mám rád obyčajné veci. Keď ich maľujem, nesnažím sa ich zobraziť neobyčajne. Ja sa snažím namaľovať ich obyčajne obyčajné.
Andy Warhol

Do svojho ateliéru otvoril dvere všetkým. Jeho ateliér „Factory“ bol miestom, kde mohol každý byť videný taký, aký je. Stelesnenie demokratickej vízie sveta, ktorá je dostupná aj dnes. Na sociálnych sieťach. Venujeme svoju pozornosť a pozornosť je nám venovaná.

Publicita je ako jesť arašidy. Keď raz začneš, nemôžeš prestať.“ Andy Warhol

#slovakboy #slovakboyinamerica #popart #campbellstomatosoup #paradajkovapolievka #uspech #laska #peniaze #slava #mamaasyn

Réžia, dramaturgia: Jana Smokoňová, Veronika Malgot
Scéna, kostýmy: Laura Štorcelová
Účinkujú: Šimon Ferstl, Lenka Libjaková, Lýdia Ondrušová, Lukáš Pelč
Foto: Welinna (plagát), Ľubo Baran (predstavenie)
Videozáznam: Peter Bednár
Teasery: Lukáš Teren (kamera), Zuzana Gallová (strih), Jana Smokoňová (réžia)
Svetelný dizajn: Slavomír Šmálik
Zvuková dramaturgická spolupráca: Dominik Suchý
Video spolupráca: Samuel Chovanec
Úprava hudobného podkladu After Hours / Velvet Underground: Martin Iso Krajčír 
Produkcia: Veronika Malgot, Martin Lukáč

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

O Divadle NUDE

Za Divadlom NUDE stoja Lýdia Ondrušová, Laura Štorcelová a Veronika Malgot. Tvoria autorské inscenácie, v ktorých sa snažia systematicky experimentovať s formami klasického činoherného divadla a otvárať osobné, aktuálne a tabuizované témy.

Na ich konte sú ceny DOSKY 2015 v kategórii Objav sezóny za koncept inscenácie Mama ma má  _ _ _ _ . Získali aj Cenu bratislavského diváka na festivale Nová dráma 2019 s predstavením Ľúbim ťa a dávaj si pozor.

Divadlo NUDE sa zaujíma o provokatívne otázky, ktoré vyvstávajú z materstva, partnerstva, manželstva či otázok zachovania identity.

Čo je prirodzené? Čo je pretvárka? Je tento muž ten pravý? Rozumie mi moja mama? Rozumieme si navzájom? Je ti smutno? Si šťastná? Vedia dnešné ženy, čo je pre ne skutočne dobré? Prečo je materstvo také zložité, keď trvá od počiatku? Bolo to vždy tak, alebo teraz len príliš veľa premýšľame?

Pod značkou NUDE vznikli: Prepáč, len odpíšem, Stop Fucking Smiling, Ľúbim ťa a dávaj si pozor, Mala Dr. Csabová pravdu?,  Scenár a ANDY! to be seen. Inscenácie Samson a Mama ma má _ _ _ _ predchádzali vzniku Divadla NUDE.

Vstupné: 7,00 / 5,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu