Detail akcie
Fix-it-yourself: Údržba a nastavenie bicykla so Žigom
Dátum Štvrtok 9. 7. 2020
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Začali sme novú sériu podujatí venovaných údržbe, opravám a renováciam, aby sme sa spolu učili čo najviac predĺžiť životnosť vecí, ktoré používame a ktoré z rôznych dôvodov nechceme nahradiť za nové. Hlásime sa k súčasnému hnutiu trvalej udržateľnosti, fandíme Gréte, inšpirujeme sa holandským konceptom „repair café“, vzdelávať sa chodíme aj na Youtube a veci neopravujeme len preto, že je to cool. Je to aj kvôli peniazom. 

Každé stretnutie Fix-it-yourself bude mať určitú tému - napríklad elektronika, nábytok, odev, bicykle alebo počítače a povedie ho človekom s praktickými skúsenosťami v danej téme. Každá účastníčka/-ník bude vedená k samostatnej práci, ale vo finále budeme všetci aj tak pracovať spoločne.

V druhom vydaní vám pomôžeme opäť roztočiť (a aj zastaviť) kolesá vášho bicykla. Problémy ako defekt, zle nastavený posed alebo nefungujúce brzdy by vás nemali prinútiť použiť motorové vozidlo. Martin Bolo z občianskeho združenia Mulica otvorí počas tohto večera dvere Recykla, aby vám odovzdal informácie, náradie a súčiastky pre váš stroj. Prineste si svoj bicykel a pomôžeme si navzájom pri výmene skúseností a opravách.

Na workshop nie je potrebné sa vopred prihlasovať.
V prípade otázok píšte na nienke@stanica.sk.

Vstupné dobrovoľné.

Ďakujeme za podporu