Detail akcie
Kiosk 13 - festival slovenského instantného divadla a tanca (23. – 26. 7.)
Dátum Štvrtok 23. 7. 2020
do Nedeľa 26. 7. 2020
Čas 12:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie
Ochutnali ste už niekedy suché rezance z vifonky? Sú sladkasté, veľmi chutné a pritom „nedorobené“. Keď ich zalejete vodou a ostatnými sáčkami, zrazu sú „len” náhradou teplého jedla. Možno podobne vidia festival Kiosk a diela, ktoré uvádzame, návštevníci a návštevníčky kamenných divadiel; niečo tým kúskom chýba – občas scéna, niekedy režisér, herec alebo dokonca divák. Majú pocit, že až keď sa tam niečo pridá, vznikne plnohodnotné divadlo. Na podobných princípoch sme však boli nútení tvoriť počas korony. Niečo zmeniť, niečo vynechať a často práve to najdôležitejšie – herca alebo diváka. A to napriek tomu, že jedna zo základných definícií divadla znie, že je realizované práve v ich živej interakcii. Zaniklo teda divadlo na tie tri mesiace? Klasické áno, ale pandémia a Kiosk ukazujú, že aj definície staré 2.000 rokov sa raz musia zmeniť.

Nešťastný trinásty ročník Kiosku vám preto predstaví množstvo pokusov, ako sa vysporiadať s neprítomnosťou jednej zložky, pričom aj tak vznikne výborný pokrm. Iniciovali sme vznik viacerých nových dobrodružstiev, ale uvedieme aj množstvo „klasických“ odvážnych divadiel. Určite je program a stavba tohto ročníka iná od tých predošlých, no opäť bude odvážna, poburujúca, nová. A uskutoční sa aj vtedy, ak nepríde žiadny tvorca alebo divák, ani vy.

Podrobný program, vstupenky, permanentky a všetky ostatné informácie nájdete na oficiálnej stránke festivalu www.kioskfestival.sk.

Ďakujeme za podporu