Detail akcie
Fix-it-yourself: Ručné opravy textilu
Dátum Pondelok 21. 9. 2020
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Každému sa občas roztrhnú nohavice alebo obľúbené tričko. Odpadávajú gombíky, niekedy sa o niečo zachytíme alebo sa oblečenie prederaví kvôli intenzívnemu noseniu. Plátanie (darning), klasická technika opravovania ponožiek, sa vracia a začína sa používať na tvorivé a netradičné opravovanie nohavíc, tašiek, tričiek či dokonca topánok.

Na tento workshop si môžete priniesť svoje poškodené oblečenie alebo iné textilné produkty a my vás inšpirujeme ako si ich opraviť. Prečo to neurobiť viditeľnejšie ako pri opravách japonského porcelánu? Nové gombíky na blúzke môžu byť kľudne červené a záplata na prederavených nohaviciach ozdobená výšivkou.

Fix-it-yourself je séria podujatí venovaných údržbe, opravám a renováciam, kde sa spolu učíme predĺžiť životnosť vecí, ktoré používame a ktoré z rôznych dôvodov nechceme nahradiť za nové. Hlásime sa k súčasnému hnutiu trvalej udržateľnosti, fandíme Gréte, inšpirujeme sa holandským konceptom „repair café“, vzdelávať sa chodíme aj na YouTube a veci neopravujeme len preto, že je to cool. Je to aj kvôli peniazom.

Na workshop nie je potrebné sa vopred prihlasovať.
V prípade otázok píšte na nienke@stanica.sk.

Vstupné dobrovoľné. 

Ďakujeme za podporu