Detail akcie
Bez ladu a skladu / ZRUŠENÉ
Dátum Štvrtok 15. 10. 2020
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

„Dvadsať koncertov skupiny Bez ladu a skladu, ktoré sa mali konať v októbri a novembri 2020, presúvame na neurčito, snáď sa ich podarí urobiť už na jar 2021. Pripájame sa tiež k európskej iniciatíve #WeMakeEvents, ktorej cieľom je upozorniť na situáciu ľudí pôsobiacich v kultúre, len na Slovensku ich je viac ako viac ako 200.000. Dúfame, že sa čo najskôr sa uvidíme na koncertoch, festivaloch a ďalších podujatiach.“ (Michal Kaščák)

Ak ste si už kúpili vstupenky, vstupné vám vráti náš provider Tootoot - ak ste si ich kúpili online, peniaze vám prídu naspäť automaticky, ak ste si lístky kúpili osobne na bare alebo v kníhkupectve Artforum, príďte ich vrátiť osobne.

Kapela Bez ladu a skladu vyráža na turné - 35 rokov oslávi koncertami v malých kluboch. Sme radi, že sme jedným z nich.

Od 9. októbra do 4. decembra odohrá 19 koncertov prevažne v malých kluboch v 17 mestách v Česku a na Slovensku. V takmer dvojhodinovom koncerte zahrajú aj piesne, ktoré naposledy zazneli naživo aj pred vyše 25 rokmi ako Xmetov či Sociologický prieskum a pred koncertami bude projekcia ich vystúpenia na festivale Dotyky a spojenia v roku 1987. 

Bez ladu a skladu vznikli v roku 1985. Už o rok neskôr odohrali koncert na pražskom Rockfeste 86 a odvtedy hrávali prevažne po českých alternatívnych kluboch a festivaloch. Pamätnými koncertami do roku 89 boli napríklad koncert na festivale v Lipnici 88 po prejave Václava Havla či slovenské festivaly Čertovo kolo 87 a 88 (akási predzvesť multimediálnych festivalov, ktoré začali vznikať v deväťdesiatych rokoch). Do roku 1989 mala skupina viacero problémov s oficiálnou mocou, po nežnej revolúcii začala vydávať CD a hrávať okrem Československa aj v západnej Európe. Denník New York Times ich v roku 2009 zaradil medzi „skupiny, ktoré prispeli k pádu železnej opony“. 

(Fotografia Tomáša Benedikoviča je z minuloročného koncertu v rámci festivalu Slovenská krčma.)

Ďakujeme za podporu