Detail akcie
Fix-it-yourself: Ako si vymeniť pneumatiku na aute / ZRUŠENÉ
Dátum Nedeľa 25. 10. 2020
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Síce sa na návštevu autoservisu vzťahuje výnimka, no akcia je vzhľadom na aktuálny zákaz vychádzania zrušená. Ďakujeme za pochopenie.

Ostať na ceste s nepojazdným autom kvôli defektu sa nám môže stať kdekoľvek a kedykoľvek. Napríklad aj na mieste, kde nemáme koho požiadať o pomoc alebo sme bez signálu/youtubu. Ak chcete byť v takejto situácii samostatní/é, ale chýba vám skúsenosť alebo odhodlanie, máme pre vás dobrú správu! Môžete si skúsiť vymeniť koleso za rezervu (alebo disk so zimnou pneumatikou) pod dohľadom skúseného automobilistu Tomáša Hudcoviča, ktorý sa podelí o tipy a triky, ako na to. Budete potrebovať len svoje auto a výbavu, ktorú by ste v ňom vždy mali mať (rezervu, zdvihák a kľúč). Workshop prebehne na parkovisku pri Stanici.

Fix-it-yourself je séria podujatí venovaných údržbe, opravám a renováciam, kde sa spolu učíme predĺžiť životnosť vecí, ktoré používame a ktoré z rôznych dôvodov nechceme nahradiť za nové. Hlásime sa k súčasnému hnutiu trvalej udržateľnosti, fandíme Gréte, inšpirujeme sa holandským konceptom „repair café“, vzdelávať sa chodíme aj na YouTube a veci neopravujeme len preto, že je to cool. Je to aj kvôli peniazom.

Na workshop je potrebné sa vopred prihlásiť, v prípade záujmu píšte na nienke@stanica.sk. Kapacita je vzhľadom na aktuálne opatrenia limitovaná počtom 5 ľudí.

Vstupné dobrovoľné. 

Ďakujeme za podporu