Detail akcie
Jeseň s ručením obmedzeným
Dátum Pondelok 19. 10. 2020
do Pondelok 30. 11. 2020
Čas 11:50
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

EDIT 2: Od soboty 7. 11. bude Stanica opäť otvorená, tešíme sa na vás.

EDIT 1: Od soboty 24. 10. do odvolania je Stanica zatvorená.

Druhá vlna opäť zamávala s našimi plánmi. Vzhľadom na aktuálne opatrenia sme museli zrušiť väčšinu naplánovaných akcií a pauzu majú aj detské ateliéry - napriek obmedzeniam ale fungujeme ďalej.

Časť programu presúvame online (aktuálne info nájdete na našej stránke a sociálnych sieťach), oprášili sme rezidenčný program Umelecká karanténa a opäť ponúkli podkrovnú sálu umelcom na tvorbu a s rodičmi detí navštevujúcich ateliéry komunikujeme možnosť výučby na diaľku, prípadne individuálne konzultácie.

Navštíviť stále môžete kaviareň s terasou a parkom, k dispozícii je detské ihrisko aj kryté drevené pódium pod Rondlom. Otvorení sme denne od 12.00 do 22.00 - svoj obľúbený drink si môžete objednať na bare, no konzumovať na terase alebo vziať so sebou. V ponuke pribudli viaceré jesenné špeciality - varené víno, punč, grog, horúce jabĺčko, kakao, stálych hostí veríme poteší vernostná zľava a občasných zas množstevná.

Otvorená je aj Nová synagóga, kde do 6. decembra uvidíte výstavu finalistiek a finalistov Ceny Oskára Čepana 2020 pre mladých vizuálnych umelcov. Rovnako otvorené sú aj ďalšie galérie a múzeá, podporte ich svojou návštevou.

Nepopierame, táto jeseň bude náročná. Každá vaša návšteva je teraz o to dôležitejšia a pomôže nám prežiť nadchádzajúce týždne. Budeme sa snažiť, aby ste sa tu napriek obmedzeniam cítili dobre.

Ďakujeme, že podporujete svoje obľúbené kultúrne centrá a rovnako Fondu na podporu umenia, bez ktorého by sme zrejme už dávno museli zavrieť.

V prípade akýchkoľvek otázok píšte na info@stanica.sk a volajte 0907 137 145.
V prípade záujmu o umeleckú rezidenciu píšte na bashka@stanica.sk (divadlo, tanec a performance), simona@novasynagoga.sk (vizuálne umenie), robo@stanica.sk alebo marek@novasynagoga.sk (iné).

Držme si palce a zvládnime to (opäť). Bude dobre!

Ďakujeme za podporu