Detail akcie
Prešovské národné divadlo: Moral Insanity / ZRUŠENÉ
Dátum Štvrtok 5. 11. 2020
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Vzhľadom na aktuálne opatrenia je akcia zrušená. Ak ste si už kúpili vstupenky, vstupné vám vrátime - ak ste si ich kúpili online, peniaze vám prídu naspäť automaticky od nášho providera Tootoot, ak ste si lístky kúpili osobne na bare alebo v kníhkupectve Artforum, príďte ich vrátiť osobne.

Predstavenie hráme dvakrát - v stredu 4. 11. a vo štvrtok 5. 11. o 19.00.

Oceňovaná inscenácia, ktorá za rok 2019 získala divadelné ocenenie DOSKY v piatich kategóriách – najlepšia inscenácia, najlepšia réžia, najlepší mužský herecký výkon, najlepšia scénická hudba a ocenenie za „Mimoriadny počin v oblasti činoherného umenia.“

„Ak chcem nejakým spôsobom podať odhalenie komplotu, nemusím záujemcovi dodať nič originálne, naopak, treba mu ponúknuť len a najmä to, o čom sa už dávno dozvedel, alebo by sa mohol oveľa ľahšie dozvedieť inými cestami. Ľudia veria iba tomu, čo už vedia, a práve v tom spočíva krása Univerzálneho Formy Sprisahania.“
Chcete vedieť kto je zodpovedný za to, že sa Vám nedarí? Hľadáte toho, kto môže za to čo sa tu deje? Príďte a niekoho si určite vyberiete.

Prešovské národné divadlo rozšírilo svoj repertoár o monodrámu Moral Insanity, ktorá na motívy románu Umberta Eca Pražský cintorín skúma konšpiračné teórie, antisemitské a rasistické predstavy vychádzajúce z nepriaznivej ekonomickej a spoločenskej situácie a ich odraz v médiách a politike. Umberto Eco ako historik, filozof, estetik nám  ponúka ako tvorcom priestor pracovať s rafinovaným výkladom dejín, na ktorom odhaľuje princípy politickej a účelovej hry a ponúka možnosti rozličných výkladov a interpretácií.

Autori: Umberto Eco, Peter Brajerčík, Júlia Rázusová
Réžia a scénický koncept: Júlia Rázusová
Hudba a priestorový hudobný koncept: Martin Husovský
Scénografická a kostýmová spolupráca: Diana Strauszová
Svetelný dizajn: Lukáš Katuščák
Produkcia: Linda Durkáčová
Účinkuje: Peter Brajerčík

Hudba do inscenácie bola natočená v rámci synth jamu inšpirovaného konšpiračnými teóriami. Martin Husovský - Studiologic Sledge Black, Jany Pastirčák - Dave Smith Instruments Mopho x4, Moog Little Phatty a Stano Čorej - Akai Rhytm Wolf.

Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné: 8,00 / 6,00 € (plné / zľavnené)

Ďakujeme za podporu