Detail akcie
mimoOs & Zdruhestrany: Rozhovory o dotyku
Dátum Štvrtok 3. 12. 2020
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Pozývame vás zažiť nový participatívny formát stretnutia s performermi na platforme Zoom. Kapacita podujatia je obmedzená, registrujte sa prosím vopred prostredníctvom google formulára: https://forms.gle/UtQFoPyuR6SehUeWA. Ďakujeme.

Rozhovory o dotyku / Sessions of Touch je špecifický formát stretnutia 1 na 1, jedného tanečníka a jedného diváka. Formát vychádza z princípov tvorby predstavenia Diaries of Touch a slúži ku výmene vlastnej fyzickej skúsenosti. Je podanou rukou ku zdieľaniu vlastných a jedinečných príbehov našich tiel, a venuje sa dotyku ako základnému spôsobu, cez ktorý sa bezprostredne vzťahujeme ku svetu a svojmu najbližšiemu okoliu.

Predstavenie Diaries of Touch, ktoré malo premiéru na festivale Nu Dance Fest 2020 je spoluprácou dvoch tanečných spolkov: slovenského mimoOs a česko-sloveského Zdruhestrany a chorvátskej choreografky Sonji Pregrad. Krátko po premiére však protipandemické opatrenia opätovne zatvorili divadlá a tvorcovia preto pripravili tento online formát, zážitok dotyku, blízkosť na diaľku.

Predstavenie bolo tvorené aj u nás na Stanici na marcovej rezidencii veľmi krátko pred vypuknutím pandémie. Preto sme radi, že ho môžeme ešte tento rok uviesť, hoci v inej podobe. Našťastie sa umelci nevzdali a hľadajú spôsoby ako tvoriť a byť tu pre divákov.

Rozhovory o dotyku povedú tvorcovia a tanečníci predstavenia: Viktor Černický, Barbora Janáková, Tomáš Janypka, Jazmína Piktorová, Eva Priečková, Sonja Pregrad, Silvia Sviteková, Andrej Štepita, Dana Tomečková, a prizvaný hosť Zdenka Sviteková, ktorá tému obohatí o svoj dlhoročný výskum vychádzajúci z jej záujmu o dotyk.

Vstupné je dobrovoľné.

Ďakujeme za podporu