Detail akcie
Hasta la vista, domov sa chystám
Dátum Streda 9. 12. 2020
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

V januári 2020 prišiel Mario Gonzales Riquelme na Slovensko ako dobrovoľník, fotograf a filmár na Stanicu a do Novej synagógy. Vyzbrojený foťákom a svojím najteplejším oblečením dorazil plný očakávania do Žiliny, kde vtedy teplota klesala hlboko pod mrazu. Vtedy ešte ani len netušil o tom, že pandémia ovplyvní jeho celoročný pobyt - od zrušených akcií, cez lockdown až po nemožnosť návštevy rodného Španielska.

Možno ste Maria osobne nestretli, ale zrejme ste videli niektoré z jeho videí. Počas lockdownu sa tiež podieľal na online prenosoch našich podujatí.

Teraz vás pozývame na otvorenie jeho video-výstavy, ktorá určite nebude tradičná. Čaká vás performatívna prezentácia v podkroví, počas ktorej vás Mario prevedie vlastným svetom filmov a televízie. Výstava je ohliadnutím za rokom, ktorý s nami strávil, v podobe krátkych videí, dokumentácie a krátkych vtipných filmov. Vybrali sme niekoľko videí, ktoré doposiaľ neboli publikované na našom YouTube.

Otvorenie výstavy bude rozlúčkou s Mariom a popri sledovaní videí si môžete užiť aj slovenské drinky a španielske jednohubky.

Ak nestihnete vernisáž, výstava bude nainštalovaná v čakárni do 23. decembra.


EN

„Hasta la vista, domov sa chystám“
performative presentation / video exhibition

In January 2020 Mario Gonzales Riquelme came to Slovakia as a volunteer video-maker and photographer for Stanica. Armed with his camera and the warmest clothes he owned, he arrived to Zilina, where temperature was deep below zero, full of anticipation. Little did he know that the pandemic will affect his year completely; from cancelled events in Stanica and Synagoga, through lockdown, to not being able to visit Spain the entire year.

You might have not met Mario in person but most likely you've seen one of his videos. Also, during the lockdown he was there when we were bringing events to your homes.

We are now inviting you to the opening of his video-exhibition, which will for sure not be traditional. It will be a performative presentation in the attic of Stanica, where he will take you along to his world of movies and television. It is a retrospective exhibition, reflecting on the year he spent here with us, with short videos, documentation and short satiric movies. We selected several videos which have not been released on our youtube channel.

This opening will be the final event of Mario and with videos you can also enjoy Slovak drinks and Spanish bites.

If you’ll miss the opening, the exhibition will be installed in the corridor by December 23.

Ďakujeme za podporu