Detail akcie
Tomáš Danielis: Project 46’ / tanečná rezidencia
Dátum Pondelok 4. 1. 2021
do Piatok 15. 1. 2021
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Ústrednou témou Tomášovho novovznikajúceho mediálno – tanečného projektu je empatia. Posledné mesiace zmenili topografiu ľudskej spoločnosti, nášho správania sa jedného k druhému rovnako ako chápanie základných princípov fungovania spoločnosti. Empatia ako cesta späť chápania sveta a spoločnosti naokolo je rovnako cestou späť človeka k človeku. Empatia v čase izolovanej tvorby sa môže zdať ako protirečením, avšak interaktívny mediálny priestor vytvára svet v ktorom jedinec stretáva nielen samého seba, ale aj svoje reprezentácie sveta naokolo.

Tomáš prichádza na Stanicu s materiálom z predchádzajúcej rezidencie v Košiciach, ktorý bude u nás počas prvého týždňa roka ďalej rozvíjať.

Réžia a interpretácia: Tomáš Danielis

Dramaturgia: Thomas Jelinek

Hudba/text: Tibor Szemszo Tractatus - v jednani

Svetelný dizajn: Milan Slama, Thomas Jelinek

Realizáciu projektu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Košice, Dance on Tour Austria a Stanica Žilina – Záriečie.

TOMÁŠ DANIELIS tancuje medzi Bruselom, Grazom, a Topoľčanmi. Jeho kreatívny fokus sa nachádza na priesečníku vizuálneho/digitálneho umenia s pohybom/tancom. Ako skúsený tanečník sa zaoberá pochopením a konceptualizáciou performance prostredníctvom priestoru. To ho doviedlo k skúmaniu svetla a k tvorivému úniku do fotografie. Pre každý zo svojich projektov vytvára špecifický súbor nástrojov a pohybového jazyka. Svoje diela uviedol vo viac než 20 krajinách. Je autorom predstavení 21&counting (2019), Equilibrium (2017), Game (2018) a ďalších. Danielis bolo umeleckym riaditelom festivalu Int.Buehnenwerkstatt Tanztheater Festival Graz, veducim pedagogom Baletu Moskva a tancoval pre cie W.Dorner (AT), A.Freyer Ensemble (DE), XL Productions - Maria Clara Villa Lobos (BE), cie. F.Rcukert (DE), Granhoj Dans (DK) a S.Waltz a guests ako host. Ako pedagóg pracoval pre Bruckner Uni Linz, CODARTS Rotterdam, Charleroi Danse, Henny Jurriens Foundation, Marameo Berlin a iných.

Ďakujeme za podporu