Detail akcie
VYPREDANÉ: Cesta k vzletu z vrcholu Aconcaguy - online na Zoome
Dátum Streda 17. 2. 2021
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Podujatie je vypredané, pravdepodobne ho ešte niekedy zopakujeme:  On-line prednáška a diskusia s medzinárodným horským vodcom Gabrielom Mazurom. Pred dvomi rokmi sa mu spoločne s JB Chandesrisom podarilo zletieť na minimalistickom paraglidingu z najvyššieho vrcholu Ameriky (6 962 m n. m), najvyššieho vrchu nachádzajúcemu sa mimo Himalájí. Ako sa dá na také niečo pripraviť? Ako sa vyrovnávať s rizikami extrémnych výkonov? Ako hory učia prekonávať životné prekážky? Aj o tom môžete spoločne s ním diskutovať po úvodnej prezentácii.

 

Gabriel Mazur pochádza zo Žiliny a je medzinárodným vodcom s certifikátom UIAGM/IFMGA. Momentálne žije najmä vo francúzskom Chamonix a často aj v americkom Yosemitskom národnom parku. Lyžuje, lezie ľady a zlieta hory na svojom minimalistickom paraglide. Sprevádza ľudí v Alpách, Himalájach, na Novom Zélande a v Južnej Amerike. V januári 2019 sa stali spoločne s francúzskym horským vodcom JB Chandesrisom štvrtým známym tímom, ktorému sa podarilo zletieť z vrcholu Aconcaguy.

Gabriel mal za posledné tri roky tri zlomeniny nôh, roztrhané niektoré šľachy a prerušenú prácu kvôli pandémii Covid-19. Diskusia bude aj o tom, ako skúsenosti z hôr pomáhajú v bežnom živote najmä v momentoch, kedy veci neplynú práve najľahšie.

Predpokladané trvanie celej akcie je 70 minút. Začneme prezentáciou (cca 30 minút) a následne budú mať účastníci možnosť sa pýtať a vstupovať s Gabrielom do dialógu. Moderátorom bude Robo Blaško zo Stanice, spolužiak zo strednej a dlhoročný kamarát.

Zvolili sme osobnejšiu formu komunikácie. Táto prednáška s diskusiou je limitovaná len pre 12 účastníkov/domácností. Diskusia nebude sprístupnená ani streamovaná na internete pre širokú verejnosť. Pokúšame sa o jedinečný zážitok a priestor pre hlbší dialóg. 

Po zaplatení vstupenky dostanete e-mail s linkom na Zoom, kde bude prezentácia a diskusia prebiehať. Zakúpená vstupenka platí pre sledovanie na jednom počítači alebo mobile. S jedným lístkom sa tak cez jeden počítač/mobil môžete akcie zúčastniť aj v páre, prípadne s ďalšími členmi vašej domácnosti.  

Ďakujeme za podporu