Detail akcie
MADE IN ŽILINA || Jamming with the devil || Proti srsti || Brian Bajak
Dátum Nedeľa 25. 4. 2021
Čas 20:30
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Online koncert troch žilinských gitaroviek. 

SLEDUJTE NA TEJTO LINKE

Predstavíme post-hardcorovú kapelu Jamming with the devil, undergroundovo-punkovú Proti srsti a sólový projekt metalovo-progresívneho gitaristu Briana Bajaka. 

 

Jamming with the devil
Post-hardcorová kapela. Vznikla v roku 2015 a odvtedy prešla rôznymi personálnymi zmenami. V roku 2016 spolu s Brianom Bajakom nahrali dva single - Top of the Mountain a Paradox. V roku 2017 odišiel zakladajúci člen a pôvodná kapela sa rozpadla. Rok 2018 bol zlomový, keď sa ku spevákovi a gitaristovi Tomášovi Ferencovi za bicie posadil David Palutka a ku kapele sa pripojili Tomáš Medvedík a Anton Kuric. V novej zostave vydali single Walls a Without You a absolvovali prvé klubové tour po strednom slovensku. Davida Palutka nakoniec vystriedal Martin Mikolaj a v tejto zostave zverejnili singel Edge of the World. V roku 2021 kapela vydala svoje prvé EP Broken Past so šiestimi skladbami.

Proti srsti
Žilinská undergroundovo-punková kapela vznikla v roku 2005. Nahrala tri demo albumy - Je to tak, Ľudská povaha a Posledné zvyšky života. Posledný vyšiel aj na vinyle. Tento rok pripravujú nový album.

Brian Bajak
Slovenský gitarista, producent, skladateľ a spevák Brian Bajak začal ako 6-ročný hrať na klavíri a s týmto nástrojom pokračoval 9-ročným štúdiom na poli klasickej hudby, čo mu poskytlo hudobné základy. Gitare sa začal venovať až neskôr a technicky sa mu podarilo doštudovať mnohé aspekty súčasnej elektrickej gitary počas jeho pôsobenia v Londýne.
V minulosti pôsobil okrem iných aj v kapelách HT, Brainscan, Problem alebo Baron Blade. Svoju gitarovú kariéru spojil so slovenskou značkou gitár Sivčák, ktorá od roku 2008 vyrába Brianov podpisový model gitary s označením BW#GS. V súčasnosti pracuje ako hudobný producent a zvukový majster a venuje sa vlastnej sólovej tvorbe.

Made in Žilina
Pokračujeme sériou hudobných koncertov na podporu lokálnej hudobnej scény nazvanú Made in Žilina. Počas pandémie sme sa rozhodli ešte viac prezentovať miestne kapely. V minulom roku to bolo napríklad na akcii Umelci pod mostom a počas plošného testovania v Novej synagóge na festivale Test Fest. Tento rok sme predstavili v tomto duchu aj kapelu Darkness Positive. 
 

Ďakujeme za podporu