Detail akcie
Disident | Moonmen | Dany Moment (Made in Žilina+)
Dátum Piatok 18. 6. 2021
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Disident, Moonmen, Dany Moment
Tri punkovo ladené kapely zo Žiliny a okolia (Stránske, Považská Bystrica).
Koncert na záhrade Stanice.


DISIDENT
Ahoj, sme punková kapela. Vznikla v roku 1995. Začali sme vystúpením na námestí v Žiline v roku 1998 asi takto: zahrali sme 2 piesne a začalo pršať. Na ďalšom koncerte v Divadielku nás nevyhnal dážď, ale po necelých 30 minútach zvukár. V tom období sa stále pokúšame nahrať demo - výsledky sú katastrofálne. V krytej Strelnici - klasický koncert v znamení alkoholu, vulgarizmov a anti hudby. Zvukár tentokrát v polovičke našej produkcie iba mávol rukou a odišiel. Bábkové divadlo - akýmsi nedopatrením sa stalo, že aj keď pôvodne mali hrať Horkýže slíže predkapelu nám, tak sme nakoniec hrali my pred nimi. Všetci samozrejme dobre vedeli, že na poradí nezáležalo. Svojou kvalitou a novými hitovými songami sme to nesporne potvrdili. DK Budatín a Rocková Fujara - prvýkrát hráme mimo Žiliny, čo samozrejme svedčí o raste kapely...

Dnes sme "zrelí a špičkoví muzikanti" :-), aj keď z pôvodnej zostavy vydržali už len dvaja členovia. Prešli sme výmenou viacerých basákov a dvoch bubeníkov a doplnili sólo gitaru. 
Aktuálna zostava: AĽE alias veľký Peťo - spev, ROBO - gitara, vokály, DANKO - bicie, PEŤO alias malý Peťo - gitara, vokály, MIŠKO - basa, vokály. Nový členovia našu kapelu nielen obohatili muzikantskou kvalitou, ktorou sme sa posunuli na vyšší level, ale hlavne sme partia dobrých kamarátov, ktorí sa hudbou bavia.

Dúfame, že pobavíme aj teba! Vidíme sa!


MOONMEN
Je úplná novinka vyvierajúca z útrob žilinského hudobného podsvetia. Projekt vznikol z frustrácie postupujúcej náklonnosti k popovým tónom a je akýmsi uvoľnením tohto vnútorného napätia.


DANY MOMENT
Sme považskobystrická kapela. Hráme v klasickej rockovej štvorici - Denis Kolek (spev,gitara), Michal Slustik (gitara), Marek Jurčík (basgitara) a Jakub Slaninka (bicie). Tvoríme punk-rock s prvkami funku a hip-hopu, čo robí našu hudbu pestrou. Cieľom je ľudí zaujať, vzbudiť emócie a vytvoriť zážitok. Čo bolo včera už nezmeníme. Čo bude zajtra je vo hviezdach, preto jediné na čom záleží je DANY MOMENT!

Vstupné v predpredaji: 5 EUR
Na mieste: 7 EUR 

Ďakujeme za podporu