Detail akcie
Veneq
Dátum Štvrtok 22. 7. 2021
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Veneq, je hudobný projekt muzikantov z Rajeckej doliny. Zrodil sa na drevenici v obci Konská, kde sa stretol spevák Peter Holták (kapely Amhibios a Liquid Boogie Roll) s bubeníkom Rolandom Uškovitšom (Ja Ty a Rolo, Zdenka Predná, Juraj Hnilica, ...).

Ako autorské duo začali dávať dohromady nové nápady, ktoré neboli pretaviteľné do ich vtedajších projektov. Z nápadov postupne vznikali skladby, z ktorých vybrali tri a rozhodli sa pre nahrávku debutového EP. K nahrávaniu si prizvali ďalších muzikantských kamarátov z Rajeckej doliny – Ladislav Tvrdý (gitara), Peter Sandanus (saxofón, prekusie), Martin Smieško (basgitara).

V súčasnosti pracujú na dokončení EP. Počas umeleckej tvorivej rezidencie Rolanda Uškovitša na Stanici vzniknú nové skladby pre ucelený koncertný repertoár. Premiéru bude mať na Stanici Záriečie vo štvrtok 22. 7. 2021.

Umelecká rezidencia je súčasťou širšej snahy Stanice a Novej synagógy podporovať lokálnu hudobnú scénu zo Žiliny a okolia počas pandémie. Výsledky tohto snaženia uvádzame pod značkou “Made in Žilina+”, patrili k nej aj minuloročné festivaly “Umelci pod mostom” a počas prvého celoplošného testovania “Test Fest v Novej synagóge”. Súčasťou je aj spolupráca s bubeníkom Jakubom Kaprálom pri organizovaní pravidelných hudobných jam sessions.

Ďakujeme za podporu