Detail akcie
Mad Hatter's Tea Party / Young Office
Dátum Pondelok 5. 7. 2021
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

//////////////ENGLISH////BELOW///////

Vitajte v králičej nore! ???

V pondelok 5. júla stane sa zvláštna vec. Králik spadne do diery bez možnosti úniku! Bude tam Klobúčnikova čajová párty! Stôl je prestretý a čaj sa varí. Potrebujeme už len účastníkov!

Už sme pozvali všetkých králikových známych. Prídu maskovaní…Otázka teda znie, prídeš na tento šajlabajla večierok? Od 17. do 22. si nerob žiadne plány. 

Prines si svoje najlepšie šaty a predstavivosť, otvor sa absurdnému. Budeme servírovať čaj, koláč, pripravené budú farby a plátno. Mačky a králiky, kostýmy. Bude to trochu zvláštne a čarovné popoludnie!

"Do ríše divov každé sa zatúlalo,

sníva, kým čas tam za oknom letí cvalom,

sníva, a všetko len akoby sa zdalo...

Jednostaj takto mi dolu prúdom plynie

v tej čímsi člnom vyrytej priehlbine

môj život. Život - si iba sen- čo iné?"
---------------------------------------------------------

Akcia je organizovaná “Young Office of Stanica”

Sme “Young Office”.

Sme skupina mladých ľudí poskytujúcich priestor a podporu iným mladým ľudom pre kreativitu a umenie v meste. “YO” je “mladé oddelenie" v kultúrnom centre Stanica-Záriečie. Predstavujeme svieži a dynamický prístup a prispôsobujeme existujúci kultúrny priestor mladšej generácii organizovaním rôznych aktivít a programu. Mladými pre mladých. Ak chceš zorganizovať koncert, divadelné predstavenie, výstavu, premietanie filmu, diskusiu, alebo akýkolvek iný kultúrny program, kontaktuj nás, príď sa s nami o tom porozprávať.

YO sleduje aj ostatné aktivity Stanice-Záriečie ovplyvnuje ich a vyjadruje svoj názor ako “mladý hlas” organizácie. Účastníme sa diania za oponou, pýtame sa podstatné otázky a prispievame k tomu, ako môže kultúrne centrum vyzerať pre mladé publikum.

Máš aj iné nápady ako vylepšiť naše mesto pre mladých? Poďme sa porozprávať.

Alebo len príďte na pivo a rozhovor o živote, aj to bude fajn.

Mladí, rôzni a nepredvídateľní.

Mladý hlas Žiliny.  

____________________________________________________________________
Welcome to the rabbit hole!???

On Monday the 5th, an odd thing will happen. A rabbit will fall  into a hole that will leave him no escape! It’s the mad hatter’s tea party! The table is set and the tea is brewing, all we need is people!

He has already invited all his friends, they are all in disguise… The question is will YOU join this hullabaloo❓From FIVE to TEN do not make any plans. For your presence is requested already, now, in advance!

Bring your best suit, and an imagination for the absurd! There will be tea and cake and pencils and capes. Cats and rabbits and smokes of all palettes. It will be an afternoon of rather odd habits!

??

“In a Wonderland we lie,
Dreaming as the days go by,
Dreaming as the summers die:Ever drifting down the stream --
Lingering in the golden gleam --
Life what is it but a dream”

-Lewis Carroll / Alice's Adventures in Wonderland.

__________________________________________________________
 

EVENT ORGANISED BY THE YOUTH OFFICE OF STANICA:
 

We are the Young Office. 

We are a group of young people working to give other young people the support and the space to be creative in the city. YO is the youth department in the organisation of Stanica Žilina-Záriečie. Together we turn the existing cultural space into a dynamic location for the upcoming young generation of creatives to meet by organising various events and activities, by and for the young people of the city . 

If YOU want to organise a concert, a play, a performance, an exhibition, a film screening, a debate, a discussion, or whatever other cultural activity you have in mind, then come and talk to us! Let’s figure it out together : ) 

YOUNG OFFICE also keeps an eye on the other activities of Stanica by giving our welcome and unwelcome opinion as the young voice within the organisation. We are involved behind the scenes, we ask critical questions and give our own touch to what a cultural centre can stand for to a younger audience. 

Do you have other ideas about how to make the city a better place for the youth? Let’s have a chat! 

Just want to come around, have a beer and ponder about existence? We can also do that.

Young, diverse and unexpected. 

The youth voice of Zilina. 

 

Ďakujeme za podporu