Detail akcie
Brian Bajak & Miloš Meier
Dátum Sobota 31. 7. 2021
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Letná tvorivá hudobná rezidencia žilinského gitaristu a producenta Briana Bajaka je zameraná na jeho spoločnú tvorbu s českým bubeníkom Milošom Meierom. Chceme podporiť vznik ich spoločného albumu. 

Brian Bajak
Slovenský gitarista, producent, skladateľ a spevák Brian Bajak začal ako dieťa hrať na klavíri a s týmto nástrojom pokračoval 9-ročným štúdiom na poli klasickej hudby, čo mu poskytlo hudobné základy. Gitare sa začal venovať neskôr. Techniku hry pestré aspekty súčasnej elektrickej gitary sa mu podarilo doštudovať počas jeho pobytu v Londýne.
V minulosti pôsobil okrem iných aj v kapelách HT, Brainscan, Problem alebo Baron Blade. Svoju gitarovú kariéru spojil so slovenskou značkou gitár Sivčák, ktorá od roku 2008 vyrába jeho podpisový model gitary s označením BW#GS. Pomáha výrobcom slovenských gitarových aparátov s testovaním a vývojom (napr. značke Remen). 
V súčasnosti pracuje ako hudobný producent a zvukový majster a venuje sa vlastnej sólovej tvorbe. V roku 2021 vydal prvé sólové EP 8 Billion Light Years Away. 

Miloš Meier 
Český bubeník. V ankete rádia Beat a časopisu Rock & Pop bol vybraný do českej superskupiny spolu s Michalom Pavlíčkom, Kamilom Střihavkom, Vladimírom Kulhánka, Romanom Dragounom a Jánom Hrubým. 
Jeho bubenícka kariéra začala v otcovej dychovke v Hronove. Študoval na konzervatóriu v Prahe a hral v množstve rockových, metalových aj jazzových kapiel (Michal Pavlíček Trio, BSP, Red Sox Trio, Stroy, 'Noid', Eleison, Leaders!). V súčasnosti je členom metalovej kapely Dymytry. 
Vystupuje na svetoznámych bubeníckych festivaloch (La Rioja Drumming Festival, Seoul Drum Festivale) a vedie bubenícke workshopy Drumming Syndrome.

Ďakujeme za podporu