Detail akcie
Zuzana Burianová & Juraj Mýtny: Meanwhile
Dátum Sobota 14. 8. 2021
Čas 20:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Open air koncert hudobníkov Zuzany BurianovejJuraja Mýtneho, ktorí už desať rokov na diaľku živia svoje priateľstvo hudbou a svoju hudbu priateľstvom. Výstupom „časozberu“ je kolekcia intímnych, nevtieravo krásnych piesní na pomedzí jazzu, soulu a inteligentnej popmusic na ich čerstvom EP. 


Ako keby Bill Frisell napísal album s Norah Jones“ 

Marian Jaslovský (hudobník a publicista)


Zuzana s príjemne zastretým hlasom spieva osobné anglické texty o menších aj väčších trápeniach (ale tiež radostiach) do Jurajových jednoduchých, no umne vymyslených aranžmánov. Popri zväčša akustickej a sólo elektrickej gitare si niektoré skladby „vypýtali“ podporu decentných perkusií ďalšieho kamaráta – muzikanta Adama Jánoša. 


O výslednú podobu EP Meanwhile sa postaral Roland Kánik zo Sonic Cat Studio, s masteringom od gargle and expel. Albumový artwork je dielom výtvarníčky (a tiež hudobníčky) Bro Schragge, ktorá sa spolu aj s ďalšími hosťami (o. i. Zuzana Kurillová, Daniela Juhásová) objaví na živom uvedení u nás. Album sa podarilo dokončiť vďaka úspešnej crowdfundingovej kampani a nájdete ho napr. na Spotify.


 

Na želanie umelcov je vstup na koncert – podľa ich slov pre scénu, ktorú vnímajú ako domácu (tešíme sa!) a chystaný predovšetkým ako poďakovanie podporovateľom – VOĽNÝ

 

Projekt podporilo Mesto Žilina.
 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ďakujeme za podporu