Detail akcie
Ústav Úžasu: Vlk a hlad
Dátum Pondelok 23. 8. 2021
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Po skoro deviatich rokoch, pre veľký úspech a nadčasovú kvalitu uvádzame opäť komorné predstavenie jedného (bábko)herca založené na prepojení dvoch známych rozprávkových príbehov s vlkmi (určite uhádnete ktorých :-), odohrávajúce sa však v celkom inej - zimnej, tichej, severskej atmosfére, za svitu hviezd i lámp. Vlk sa jedného dňa zobudí na nepríjemnú návštevu a prinúti ho to plynule a pomaly jednať…

Predstavenie s minimalistickou až „punkovou“ scénografiou ale o to zaujímavejšie po hereckej stránke. Vynikajúco ho zvláda aj divák v útlom veku (od 3 rokov), v pricípe je však smerované aj k oveľa širšiemu a vekovo zmiešanému publiku. Slovenskému divákovi zaručujeme, že bude rozumieť a navyše sa môže priučiť čo-to po česky a čo-to aj po fínsky ;-)

Jakub Folvarčný je český herec a divadelný tvorca, absolvent pražskej DAMU. Môžete ho poznať aj pod menom Jakub Foll ako úspešného „slammera“ - interpreta Slam Poetry. Uvádzaná inscenácia vznikla v roku 2009 v rámci štúdijného pobytu J. F. vo Fínsku. V roku 2011 za ňu získal cenu za autorstvo a herectvo na medzinárodnom Festivale Mateřinka v Liberci, ktorý monitoruje a hodnotí tvorbu pre najmladšieho divadelného diváka.

 

Dĺžka predstavenia: 45 minút

 

Vstupné: 4,00 €

 

Recenzia: http://casopishalas.cz/clanek/zobrazit/812

 

Uvedenie predstavenia podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Ďakujeme za podporu