Detail akcie
Letné kino: Krajina ve stínu
Dátum Utorok 31. 8. 2021
Čas 20:30
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Vzhľadom na nepriaznivé počasie presúvame kino do tepla a sucha podkrovia Stanice. Čas zostáva nezmenený - 20.30. Tešíme sa na vás.

Zachytením skutočného príbehu jednej obce na juhu Čiech chce film prispieť do diskusie o vyrovnávaní sa s vlastnou boľavou minulosťou. Film rozpráva príbeh obyvateľov zabudnutej dedinky neďaleko rakúskych hraníc, ktorým vstúpia do života udalosti tridsiatych až päťdesiatych rokov 20. storočia. Predtým bolo podstatné obrábať pole, prežiť zimu a vychovať deti, teraz si treba vybrať, kto je Rakúšan, kto Nemec a kto Čech a zaplatiť cenu, ktorú takéto rozhodnutie prinesie. A tak sa z dosiaľ pokojne žijúcich susedov stávajú zarytí nepriatelia, ktorí si navzájom vyrovnávajú účty aj za cenu zločinu, straty etických zábran a ľudskosti. Bohdan Sláma natočil film v čiernobielej verzii na klasický filmový pás.

 

Krajina ve stínu / Bohdan Sláma / ČR, SR / 2020 / 135 min. / Mp4, česky, nemecky s českými titulkami

scenár: Ivan Arsenjev, kamera: Diviš Marek, strih: Michal Holubec

hrajú: Magda Borová, Csongor Kassai, Stanislav Majer, Zuzana Kronerová, Agi Gubíková, Petra špalková

Na základe nového Covid automatu bude Stanica Žilina-Záriečie fungovať od 23. 8. 2021 v režime OTP - podmienkou pre vstup je doklad o očkovaní, prekonanom ochorení Covid alebo platný test (PCR 72 hodín, AG 48 hodín). 

Ďakujeme za podporu