Detail akcie
Lento Ad Astra s Myši na poli
Dátum Piatok 1. 10. 2021
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Pre prvý októbrový večer sme pre vás nachystali nezvyčajný „dvojkoncert“ zoskupení, ktoré sa vo svojich programoch zaujímavým spôsobom vracajú k referenciám minulosti. Ako prvé vystúpi bratislavské duo Lento Ad Astra, aby sa v netypickom obsadení saxofón a klavír programom Playing Šach with Mr. Bach vrátilo k baroku. A nasledovať bude audiovizuálna performancia resp. hybridný koncert Bratia K (Diel I.) banskobystrického zoskupenia Myši na poli, ktoré fascinujú motívy románu Bratia Karamazovovci od F. M. Dostojevského. 

 

Lento Ad Astra sú Zita Slavíčková (klavír) s Erikom Rothensteinom (baritónový a altový safoxón). Spolupracujú tiež s rôznymi ďalšími hosťami a súčasnými slovenskými skladateľmi (napr. Viliamom Gräffingerom, Ľubošom Bernáthom a. i.). 


Hudobné zoskupenie Myši na poli (na foto) vo svojej tvorbe skúma a interpretuje čarovný svet Dostojevského literárnych diel. V audiovizuálnej performancii Bratia K (Diel I.) spája viaceré umelecké zložky (priestor, obraz, animácia, zvuk, svetlo a pod.) v jeden komplexný celok. 


 

Bratia K (Diel I.)

„V preplnenom hostinci stôl pri okne v tichom rohu,

tam odohrá sa vzbura - Rozum proti Bohu…“


Hudba: Myši na poli  (spev, klavír, trubka: David Javorský, modulárna syntéza, gitara: Jakub Mudrák)

Scenár, texty piesní: Jakub Mudrák

Výtvarné spracovanie, obrazy, animácie: David Javorský

Svetelný dizajn a zvuk: Lukáš Kubičina


 

Na základe Covid automatu bude Stanica Žilina-Záriečie otvorená od 6. 9. 2021 len pre zaočkovaných - podmienkou pre vstup je doklad o očkovaní proti Covidu (14 dní po druhej dávke, resp. 21 dní po prvej dávke jednodávkovej vakcíny). Vďaka tomuto režimu minimalizujeme šírenie nákazy a môžeme byť otvorení bez obmedzení počtu divákov. Vďaka očkovaniu prežijete vy aj kultúra. Ďakujeme, že ste zodpovední.


 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ďakujeme za podporu