Detail akcie
Divadlo Houže: Vlk na Mesiaci (pre deti)
Počet termínov : 2
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

o 15:00 a 17:00

Vlk na Mesiaci je bábková inscenácia určená malému aj veľkému divákovi. 

Hlavný hrdina - Vlk, je posadnutý túžbou dostať sa na Mesiac. Opustí preto svoju svorku a vydáva sa na strastiplnú cestu do neznáma. Po ceste stretáva mnoho zvláštnych bytostí, nápadne sa podobajúcich na staré známe Kozliatka či Červenú čiapočku. Absurdnosť situácií však vylučuje akúkoľvek prítomnosť klišé a na dobrodružnej púti za splneným snom sa vyskytujú nezvyčajné postavy hašteriacich sa kozmonautov či aktivistov, štrngajúcich kľúčmi za práva zvierat, letiacich do kozmu.

V čom spočíva Vlkova neochvejná túžba prejsť sa po Mesiaci, koľko klamstva musíme vynaložiť na to, aby sme dosiahli svoje ciele a je naozaj pravdou, že lož má krátke nohy? Inscenácia sa s veľkou dávkou humoru venuje dôležitým témam, ktoré v spoločnosti rezonujú aj dnes. Zaujímavým spôsobom pritom nabúrava ilúziu a stereotypné interpretácie rozprávkových bytostí, ktoré musia v tomto príbehu čeliť závažným problémom. Tvorcovia inscenácie vyrobili scénu aj bábky z materiálov, určených na vyhodenie (staré oblečenie, PET fľaše, starý nábytok).

       

Účinkujú: Rado Konečný/ Lukáš Takáč, Matej Truban

Scenár a réžia: Matej Truban

Dramaturgia: Hana Launerová

Bábky a scéna: Michaela Zajačková

Produkcia: Zuzana Bilská

 

Na základe Covid automatu bude Stanica Žilina-Záriečie otvorená od 6. 9. 2021 len pre zaočkovaných - podmienkou pre vstup je doklad o očkovaní proti Covidu (14 dní po druhej dávke, resp. 21 dní po prvej dávke jednodávkovej vakcíny). Vďaka tomuto režimu minimalizujeme šírenie nákazy a môžeme byť otvorení bez obmedzení počtu divákov. Vďaka očkovaniu prežijete vy aj kultúra. Ďakujeme, že ste zodpovední.


 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ďakujeme za podporu