Detail akcie
Kolnoa - Festival izraelského filmu
Dátum Streda 24. 11. 2021
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Festival izraelského filmu KOLNOA (קולנוע), ktorý v názve nesie hebrejský výraz pre kino či kinematografiu, vám predstaví filmovú produkciu tejto pozoruhodnej a pestrej krajiny plnej protikladov.

Snímky ktoré vám v rámci festivalu premietneme, sú výnimočné aj v tom, že sa s nimi v bežnej slovenskej filmovej distribúcii určite nestretnete, preto neváhajte a využite túto jedinečnú možnosť si ich pozrieť.   

 

17:00:  Múzeum - 2017, 74 min, Réžia: Ran Tal

Múzeum je dokumentárny film, ktorý sa snaží objavovať izraelskú dušu prostredníctvom galérií, skladov a návštevníkov izraelského národného múzea, najvýznamnejšej kultúrnej inštitúcie v Izraeli. Približne 18 mesiacov režisér Ran Tal zhromažďoval zábery dennej rutiny múzea, ktoré poskladal do filmovej koláže. Výsledkom je poučná a zároveň zábavná dokumentárna skladačka, ktorá sa pokúša definovať jedinečnú podstatu múzea v rámci výnimočného geografického, historického a politického kontextu, v ktorom pôsobí

19:00: Neortodoxní - 2018, 92 min, Réžia: Eliran Malka

Čierna komédia podľa skutočných udalostí. Píše sa rok 1983 a Jakov (Shuli Rand) je obyčajným človekom. Nemá zvláštne vedomosti, peniaze, konexie, ani politické skúsenosti. Zato má silnú vôľu a odhodlanie konať, ako i presvedčenie, že ostatní sefardskí Židia by mali byť hrdými. Keď jeho dcéru vylúčia zo školy z etnických dôvodov, rozhodne sa brániť a spolu s ďalšími dvoma priateľmi založia prvú etnickú politickú skupinu v Jeruzaleme – Sefardskú ultra-ortodoxnú stranu. 

 

!!!VSTUP ZDARMA!!!

Ďakujeme za podporu