Detail akcie
Toto nie je terapia
Dátum Sobota 4. 12. 2021
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Rezidencia tanečného projektu Toto nie je terapia.

Projekt Toto nie je terapia je jedna z línií širšieho výskumu o význame neformálneho vzdelávania v oblasti súčasného tanca pre “netanečnú” verejnosť. Skupina dlhoročných “workshopantov” si dala za úlohu preskúmať fyzické spomienky uložené v ich telách, tie racionálne aj tie emocionálne. Svoje skúsenosti hľadajú a overujú v spoločnom tvorivom procese bez lektora. Kam bude táto skupina smerovať, kde sústredí svoju pozornosť, čo bude nasledovať? Sú sami sebe iniciátormi, autormi aj interpretmi. 

Prvú etapu tohto fyzického výskumu ukončila prezentácia krátkeho pohybového diela, ktorá otvorila mnoho ďalších otázok. Odpovede na ne hľadajú aj počas rezidencie u nás na Stanici, sériu troch víkendov mali u nás ukončiť verejnou ukážkou v sobotu 4. decembra o 19:00. Kvôli lockdownu nemôžeme na ukážku pozvať publikum, svoj výstup si preto natočia a časti z neho ukážu počas diskusie Prečo tanečníci strácajú čas s netanečníkmi v nedeľu 5. 12. o 13:00. 

V tejto fáze výskumu sa nad tvorivým kolektívom vznáša otázka o  umeleckej kvalite. Nesledujú žiadnu tému, nevkladajú do formy obsah, vytvárajú výhradne fyzické pohyby, ktoré ukladajú do priestoru a času. Ostávajú v údive a tešia sa zo vznikajúcich obrazov a scén, z nových osobných prežitkov a tiež jeden z druhého. Pozývame vás tešiť sa tiež.  

O rezidencii sa môžete dočítať aj na našom blogu v článku Otváranie šuplíčkov alebo čo s načatým workshopom.

Tvorivý kolektív: Barbara Rusnáková, Barbara Immerová, Kamil Mihalov, Katarína Blaškovičová, Katarína Onderková, Alexandra Mireková

Projekt Toto nie je terapia formou štipendia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

 

Ďakujeme za podporu