Detail akcie
Útulok pre umelcov - pozvánka na januárovú rezidenciu
Dátum Streda 22. 12. 2021
do Štvrtok 30. 12. 2021
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Open call na januárovú rezidenciu pre umelcov a umelkyne z oblasti tanca, divadla a performance, ale aj iných a presahových žánrov.

Útulok pre umelca – to bol predmet emailu od Tomáša Danielisa, ktorý chcel začať nový rok 2021 tvorivým procesom a hľadal priestor. My sme mu ho poskytli a chceme na to nadviazať aj na začiatku roka 2022.  

Zmierili sme sa s tým, že Stanica bude pre divákov a návštevníkov ešte nejaký čas zatvorená a dali sme tomu lepší dôvod ako lockdown – prerábku baru. A berieme to doslova od podlahy po strop. Od demolácie, cez stavbu až po upratovanie; bude to proces, ktorého budeme všetci súčasťou a vďaka ktorému ostávame aktívni, tvoriví a spolu. K podobnému pozývame aj umelcov. 

Nad barom stále stojí rekonštrukciou nedotknutá S1, v nej natiahnutý baleťák, sound system aj stoličky, na ktorých už diváci mesiac nesedeli. Vedľa nej čistá sprcha a prerobená izbička – ako chill out zóna či backstage. Znie toto ako vaše tvorivé zázemie? Tak príďte v januári! 

Či už chcete prerábať, dostavovať alebo začať úplnými základmi, skrátka v akejkoľvek fáze svojho projektu ste, môžete na ňom popracovať aj u nás. 

Ponúkame vám:

  • rezidenciu v období 2. – 15. januára, podľa individuálnej dohody
  • priestor S1 / 6 x 6m s baletizolom /podľa potreby
  • ubytovanie
  • technickú a produkčnú podporu

Ak vás táto last minute pozvánka zaujala, ohláste sa mailom Bashke Jombíkovej – bashka@stanica.sk, a do mailu uveďte kedy chcete prísť, krátko popíšte svoj projekt, pár slov o vás, koľko vás bude a čo od nás budete potrebovať. 

Vybraný bude jeden alebo dva projekty, podľa možností. 

Deadline: 30. 12. 2021

Buďte vítaní v novom roku na Stanici!

Ďakujeme za podporu