Detail akcie
FVLCRVM + NaiKavols
Dátum Piatok 11. 2. 2022
Čas 19:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Parádne kombo pre fanúšikov elektronickej hudby v jeden večer. Ostrieľaný producent, dídžej, multiinštrumentalista a spevák FVLCRVM (foto kredit Sarah Weiss), pred ktorým ešte vystúpi éterický queer spevák, textár, performer a producent NaiKavols, účinkujúci na nezávislej scéne od roku 2018.

 

FVLCRVM

S požičaným menom od ruskej stíhačky našiel FVLCRVM formu v nekonzistentnosti, niekde na hrane medzi mainstreamom a undergroundom. Skreslenú a nepravidelnú ADHD produkciu okrajových klubových žánrov preplieta popovými linkami, v ktorej počuť silnú inšpiráciu zvukov 90-tych rokov. 

Začal ako inštrumentálny producent, no časom sa rozhodol pracovať aj so svojím hlasom. Ukázalo sa, že to bol dobrý krok a skladba “Hi!”, v ktorej ako prvej FVLCRVM aj spieva, bola zaradená ako číslo 1 do renomovaného playlistu „Fresh Finds“ na Spotify.

"Hi" odštartovala FVLCRVMovu premenu z producenta a DJa na interpreta. Jej zaradenie do 100 najlepších skladieb roka získalo bratislavskému umelcovi pozornosť známejších kanálov a rádií, mimo iných sa dostal do playlistu BBC Radio 6music a hrala ho Mary Anne Hobbs. Netrvalo dlho a FVLCRVMa podpísal Mom I Made It, sublabel rakúskeho vydavateľstva Universal Music.

Singel „Words“ priniesol náhľad na FVLCRVMovu verziu dystopickej budúcnosti. “Words” sa tiež dostal do selekcie Song Of The Day na legendárnom americkom rádiu a umeleckej platforme KEXP, kde ho hral uznávaný DJ Kevin Cole.

FVLCRVMove živé vystúpenia búrajú bariéry medzi DJ setom a živým predstavením. Aj tým sa mu podarilo osloviť dramaturgov dvoch najvýznamnejších showcase festivalov v Európe holandského ESNS a nemeckého Reeperbahn. Debutové EP Attentioncore vyšlo v lete 2020 a na jar 2021 získal práve za tento album ocenenie “Nahrávka roka” v žánrovej kategórii Elektronická hudba v rámci Radio_Head Awards.

https://fvlcrvm.com/

 

NaiKavols

Ako dieťa bol vedený k opernému spevu a divadlu, no upustil od toho a začal sa venovať produkcii. Charakterizuje ho veľký hlasový rozsah, emocionalita, mysticizmus a jeho tvorba je zmesou techna, éterického popu i ambientu. V rokoch 2019 a 2020 získal nominácie v rámci Radio_Head Awards. V roku 2021 NaiKavols rozbehol v spolupráci s dídžejkou Emmita platformu Termostat, v ktorej sa venujú tvorbe podcastov s nezávislými umelcami. 

https://linktr.ee/NaiKavolsOdporúčame využiť možnosť predpredaja - na mieste zaplatíte viac a nemusíte sa na koncert zmestiť.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 


 

Ďakujeme za podporu