Detail akcie
Workshop štúdiového nahrávania a mixáže hudby (26. - 27. 2. 2022)
Dátum Sobota 26. 2. 2022
do Nedeľa 27. 2. 2022
Čas 09:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Víkendový workshop, počas ktorého sa naučíte základy nahrávania a mixáže. Na dvojdňovom workshope budeme používať softvér Cubase Pro. Princípy práce sú však rovnaké pre všetky DAW (nahrávacie softvéry a zariadenia). Ak používate iný program, nemusíte sa báť, určite dokážete získané vedomosti využiť aj v ňom. 
Bude sa pracovať s pomocou dostupných a free pluginov, takže neodídete s pocitom, že potrebujete investovať do ďalšieho softvéru.


Dôraz bude kladený na nahrávanie živých hudobných nástrojov. Program workshopu je určený pre začiatočníkov a pokročilých (ak však netušíte, čo je kompresor alebo ako pracovať s EQ, tak toto pre vás možno nebude to pravé).

 

PROGRAM: 
Workshop bude dosť intenzívny, určite si prineste písacie potreby a poznámkový zošit. Každý deň bude hodinová pauza na obed od 13:00 do 14:00. Prvý deň nahráme krátku jednoduchú skladbu s kapelou a druhý deň sa pustíme do jej mixáže. Niekoľko dní po ukončení workshopu dostane každý účastník mailom aj surové stopy, ktoré vzniknú počas nahrávania na workshope, aby každý účastník mohol ďalej trénovať nadobudnuté zručnosti a lektor vám k vašej práci poskytne spätnú väzbu.


1. deň (sobota), téma: nahrávanie, od 9:00 do min. 17:00 (v prípade potreby aj dlhšie):

- založenie projektu v DAW, vytvorenie template

- routovanie signálu

- základné termíny a nástroje

- nahrávanie bicích so skutočným bubeníkom

- nahrávanie basgitary a elektrickej gitary

- nahrávanie spevu so skutočným spevákom

- editácia nahrávky

- otázky

2. deň (nedeľa), téma: mixovanie, 9:00 – 17:00:

- zopakovanie informácií z predchádzajúceho dňa (routing, základné termíny a nástroje) plus doplnenie potrebné pre následnú mixáž

- mixáž nahrávky z predchádzajúceho dňa s producentskými vstupmi


LEKTOR: 
Brian Baják je hudobník a producent, ktorý sa profesionálne venuje štúdiovej produkcii od roku 2009. Od roku 2017 prevádzkuje malé nahrávacie štúdio. Doposiaľ produkoval viac ako stovku kapiel širokého spektra žánrov.
Kontakt na prípadné otázky: brian.guitarist(zavináč)gmail.com

 

CENA:
99,- EUR

Workshop je súčasťou projektu New Generation, ktorého cieľom je prepájať umenie so vzdelávaním. Projekt je spolufinancovaný z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia a Mestom Žilina.

Ďakujeme za podporu