Detail akcie
Prehliadka francúzskeho filmu Crème de la Crème - Křížová výprava a France
Dátum Utorok 8. 3. 2022
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Tri týždne po sebe vám ponúkneme výber z toho najlepšieho z festivalu francúzskeho filmu Crème de la crème 2022. Okrem premietania filmov budete mať možnosť zúčastniť sa programu, ktorý pre vás pripravia naši francúzsky dobrovoľníci. Bude to autentické!! 

17:00 - Křížová výprava
Abel a Marianne zistia, že ich trinásťročný syn Joseph tajne predal ich najcennejší majetok. Rýchlo pochopia, že Joseph nie je jediný, kto sa snaží financovať záhadný projekt – ide o stovky detí, zapojených doň po celom svete. Ich poslaním je zachrániť planétu.

Komédia, Francúzsko, 2021, 67 min
Réžia: Louis Garrel

 

18:00 → 20:00
A čo Francúzsko?
Počas festivalu Crème de la Crème si naši dobrovoľníci z Francúzska pre vás pripravili kvíz, ktorý vám priblíži všetko, čo potrebujete vedieť o ich krajine. Jediné čo potrebujete aby ste sa zapojili, je chuť dozvedieť sa niečo nové a samozrejme sa pri tom aj dobre zabaviť. 

 

20:00 - France
Satira na tému spracúvania informácií televíznymi kanálmi, v ktorej špirála udalostí zapríčiní pád hviezdnej televíznej novinárky. Film osciluje medzi drámou a komédiou a snaží sa vytvoriť paralelu medzi osobnou a verejnou krízou mladej ženy a obrazom súčasného Francúzska. 

Dráma / Komédia, Francúzsko / Nemecko / Taliansko / Belgicko, 2021, 133 min
Réžia: Bruno Dumont

Ďakujeme za podporu