Detail akcie
Prehliadka francúzskeho filmu Crème de la Crème - Olga a Stratené ilúzie
Dátum Utorok 15. 3. 2022
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Tri týždne po sebe vám ponúkneme výber z toho najlepšieho z festivalu francúzskeho filmu Crème de la crème 2022. Okrem premietania filmov budete mať možnosť zúčastniť sa programu, ktorý pre vás pripravia naši francúzsky dobrovoľníci. Bude to autentické!! 

17:00 - Olga
Pätnásťročná ukrajinská gymnastka uteká do Švajčiarska, kde se snaží zaistiť si miesto v Národnom športovom centre. Keď na Ukrajině vypukne Majdanský prevrat, narastá v nej úzkosť pretože jej rodina je toho súčasťou.

Dráma, Francúzsko / Švajčiarsko / Ukrajina, 2021, 85 min
Réžia: Elie Grappe

 

18:30
Špeciálny program - L'apéro des discussions

Máloktorý štát je hrdý na svoju gastronómiu tak ako Francúzsko. Príďte si zbystriť zmysly dúškom vína a ochutnať drobné špeciality, ktoré obohatia priateľskú diskusiu.

 

20:00 - Stratené ilúzie
Lucien je mladý neznámy básnik, ktorý žije v 19. storočí vo Francúzsku. Do svojho života vkladá veľké nádeje a ambície. Opúšťa rodinnú tlačiareň v rodnom kraji, aby skúsil šťastie v Paríži po boku svojej ochrankyne. Ľudská komédia, v ktorej je možné všetko kúpiť a predať: literatúru aj tlač, politiku aj city, povesť aj dušu. Lucien bude milovať, bude trpieť a prežije svoje ilúzie. Film je adaptáciou slávneho románu Honorého de Balzaca.

Dráma / Historický, Francúzsko / Belgicko, 2021, 144 min
Réžia: Xavier Giannoli

Ďakujeme za podporu