Detail akcie
Prehliadka francúzskeho filmu Crème de la Crème - Podvod a Tralala
Dátum Utorok 22. 3. 2022
Čas 17:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Tri týždne po sebe vám ponúkneme výber z toho najlepšieho z festivalu francúzskeho filmu Crème de la crème 2022. Okrem premietania filmov budete mať možnosť zúčastniť sa programu, ktorý pre vás pripravia naši francúzsky dobrovoľníci. Bude to autentické!! 

17:00 - Podvod
Philip je slávny americký spisovateľ, žijúci v Londýne. Jeho milenka za ním pravidelne chodí do kancelárie, ktorá je útočiskom týchto milencov. Milujú sa tam, hádajú, stretávajú a celé hodiny sa rozprávajú o ženách v jeho živote, o sexe, antisemitizme, literatúre a vernosti sebe samému.

Dráma, Francúzsko, 2021, 105 min
Réžia: Arnaud Desplechin

 

19:00 - program - Crêpe de la crêpe

Je nemysliteľné objavovať Francúzsko bez ochutnania ich tradičných palaciniek. Preto posledný deň festivalu zavŕšime práve pečením tejto dobroty.

 

20:00 - Tralala
Štyridsiatnik Tralala sa živí ako pouličný spevák v Paríži. Jedného večera stretne mladú ženu, ktorá mu zanechá len jeden jediný odkaz predtým, ako zmizne: „Hlavne nebuďte sám sebou.“ Snívalo sa mu to? Opúšťa Paríž a nakoniec nájde v Lurdoch tú, do ktorej už bol zamilovaný. Ona si ho však nepamätá. Ale jedna šesťdesiatnička plná života spoznáva v Tralalovi svojho syna Pata, ktorý zmizol pred dvadsiatimi rokmi v Spojených štátoch. Tralala sa rozhodne prevziať úlohu syna. Objaví novú rodinu a nájde v sebe génia, ktorého nikdy nemal.

Muzikál, Francúzsko, 2021, 120 min
Réžia: Arnaud Larrieu, Jean-Marie Larrieu

Ďakujeme za podporu