Detail akcie
Cestou necestou - Sólo cestovanie po svete a Magický Island
Dátum Piatok 1. 4. 2022
Čas 18:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť zavíta do Žiliny a pozýva na Stanicu. Inšpirujte sa skvelou Miladkou z jej dobrodružných sólo ciest po svete a navštívte s fotografom Gabom magický Island.

18.00 Miladka Konečná: Sólo cestovanie po svete, tipy – triky – dobrodružstvá
Ako precestovať svet dobrodružne, výhodne a najmä bezpečne ako sólo cestovateľka? Miladka nám porozpráva o strastiach, ale aj slastiach na jej potulkách svetom, o nehodách a nepríjemnostiach, ale aj o tom, ako sa im do budúcna vyhnúť. Objasní vám čaro couchsurfingu – prespávania u domácich zadarmo, a ako si vybrať toho správneho hosťujúceho. Ako sa presúva z miesta na miesto v exotických krajinách Karibiku, ale aj divokých džungliach Južnej Ameriky, ako sa komunikuje s domácimi v Ázii, alebo ako zvláda stopovanie na najodľahlejších miestach našej planéty. Prednáška plná zaujímavých informácií od jednej z našich najlepších prezentujúcich cestovateliek.

19.15 Gabo Antal: Magický Island
Ako fotograf som vždy sníval o dychberúcich záberoch z krajiny ľadu a ohňa. Chcel som však spoznať Island z prvej ruky, nie len ten z turistických príručiek. Byť v bezprostrednom kontakte s domácimi a spoznať ich mentalitu. A tak vám porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú. Korona zariadila, že som si to zopakoval a strávil tak na Islande spolu 8 mesiacov počas dvoch rokov. Prezradím vám, prečo si Islanďania myslia, že Slovensko je tam niekde, kde sa pije veľa vodky. Alebo ako si pred rande musia skontrolovať svoj rodokmeň - aby náhodou nešli so svojím príbuzným. Ponoríme sa do najlepších teplých prameňov, budeme pozorovať polárnu žiaru, stanovať pri vodopádoch, obídeme Island dodávkou, starou Yariskou, ale aj najväčšími džípmi. A mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.

 

VSTUPENKY > https://www.cestounecestou.sk/podujatia/cestou-necestou-v-ziline/

- 6 € predpredaj
- 7 € na mieste
- 5 € na mieste na poslednú prezentáciu (podľa kapacity)

PARTNERI PODUJATIA:
Czech turism
www.megaubytovanie.sk
www.megaubytko.cz

MEDIÁLNI PARTNERI:
www.hiking.sk
www.outdoorfilmy.sk
www.dobrodruh.sk
www.interez.sk
www.kadetade.com
,
PRODUKTOVÍ PARTNERI:
www.outdoorline.sk, www.adventure-menu.com, www.devold.cz, www.bergans.cz, www.katabaticgear.com, www.gossamergear.com, www.ursack.com


 

Ďakujeme za podporu