Detail akcie
Kapor na scéne: Škaredé káčatko
Dátum Sobota 2. 4. 2022
Čas 15:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Hráme o 15:00 a  17:00.

Nezáleží na tom, ako vyzeráš a odkiaľ pochádzaš – dôležité je, aké máš srdce.

Zábavno-poučná rozprávka pre deti (od 3 rokov) voľne inšpirovaná známym  príbehom H. Ch. Andersena o káčatku, ktoré bolo iné ako jeho súrodenci.

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden tatko Káčer, ktorý chcel pomôcť svojej milovanej manželke, a tak ju poslal na naozajstnú „materskú dovolenku“. O čerstvo nakladené vajíčka sa skúsi postarať sám! Zvládne to? Čo urobí, keď zistí, že jedno káčatko je iné ako ostatné?A ako sa popasuje s novým prostredím samotné „škaredé káčatko“? Nájde si tu kamarátov?

Hravé predstavenie s prvkami improvizácie, ktorého súčasťou sa môžete stať aj vy...

 

Divadlo „Kapor na scéne“ :  „Škaredé káčatko“

Účinkujú : Michaela Pastorková, Lukáš Tandara

Scenár, réžia : kolektív divadla Kapor na scéne

Dĺžka predstavenia : cca 45 min

 ............................................

 

Divadlo „Kapor na scéne“:

Divadelno-improvizačné zoskupenie „Kapor na scéne“ sa sformovalo v Žiline v roku 2009.  Trojicu improvizátorov (bábkoherec Lukáš Tandara, operná speváčka Jarka Sýkorová a moderátorka Miška Pastorková) neskôr doplnil aj činoherec Mirek Sýkora.  Táto štvorica sa venovala komediálnym predstaveniam pre všetky vekové kategórie.

Okrem celovečerných predstavení pre dospelých ( „Rómeo a Júlia – najtragickejšia komédia všetkých čias“, „Macbeth“, „Jánošík“, „Hamlet“, „Robin Hood“ ) a vlastných improvizačných večerov („Impro-kapro“) má v repertoári aj  originálne humorno-edukatívne rozprávky pre deti a ich rodičov (Snehulienka, Psíček a mačička, Zlatovláska, Škaredé káčatko).

Štvoricu hercov môžete poznať aj ako profesionálnych zdravotných klaunov OZ Červený Nos Clowndoctors. 

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Ďakujeme za podporu