Detail akcie
Malá scéna - Slam poetry workshop - zrušené
Dátum Sobota 21. 5. 2022
do Nedeľa 22. 5. 2022
Čas 10:00
Miesto Stanica Žilina-Záriečie

Ospravedlňujeme sa, workshop je v tomto termíne zrušený. Tešiť sa môžete na slamovú tour Panslam 2022, ktorá sa na Stanici zastaví 18. júla. 

Baví ťa poézia, rap, improvizácia, divadlo či akákoľvek iná forma autorského textu? Chcel/a by si skúsiť ísť s kožou na trh a vystúpiť pred publikom? Nebojíš sa priameho hodnotenia a baví ťa priateľsky súťažiť? Potom môže byť Slam Poetry práve tvojim žánrom! 

Slam poetry SK prináša na Stanicu intenzívny víkendový workshop s majsterkou Slovenska v Slam poetry za rok 2021 MAROU a reinkarnátorom slamovej scény STRAKOM. 

Budeme sa venovať slamu ako samostatnému žánru, ale i divadelným technikám a technikám písania textu.

 

Na záver workshopu, v nedeľu 22. 5. o 19:00 prebehne vystúpenie workshoperov, ktoré bude prvým vystúpením “Malej Scény“ v Žiline.

 

Program workshopu :

sobota 10:00-17:00 (obed 12:00-13:00)

nedeľa 10:00-17:00 (obed 12:00-13:00)

nedeľa 19:00 - SHOWCASE

 

Pozri viac:

Web: https://www.slampoetrysk.sk/

Facebook: https://www.facebook.com/slampoetry.sk

Instagram: https://www.instagram.com/slampoetrysk/

Youtube: https://www.youtube.com/c/SLAMPOETRYSK

 

O lektoroch:

Mária Ševčíková (MARA): Majsterka Slovensku za rok 2021 a prvá Slovenka, ktorá sa na majstrovstvách Európy umiestnila na 11. mieste. Mara patrí medzi najväčšie hviezdy slovenskej scény. Vedie i workshopy Slam Poetry a bola jednou z hnacích síl pri kreovaní Malej Scény v Košiciach. Mara sa venuje alternatívnemu a experimentálnemu divadlu. Hrá v divadelnom zoskupení Gaffa a patrí k zakladateľom kultúrneho centra P*AKT. Zúčastnila sa dvoch tour PANSLAM a vystupovala i na festivale POHODA.

 

STRAKA: Straka v roku 2016 znovuobjavil slovenskú slamovú scénu a hlbšie ju etabloval v slovenskom i európskom prostredí. Od roku 2017 viedol workshopy v Prahe, Prešove a Košiciach. V roku 2018 reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy v slam poetry , ako spoluautor scenára a performer v slamovom predstavení Bridging the Bariers, ktoré režíroval zakladateľ žánru Marc Smith. Jeho báseň Ján & Martina zaznela na piatich protestoch Za slušné Slovensko a bola súčasťou odhalenia pomníkov J. Kuciaka a M. Kušnírovej v Trenčíne a Košiciach. 

 

Ďakujeme za podporu